Search
Close this search box.

Podještědské derby nemělo vítěze

28.10.2018 byl výjimečný den. Bylo to právě 100 let, co byla založena Československá republika. Nebyla to ale jediná speciální událost. Hrálo se totiž také 49. Podještědské derby! Pro celý fotbalový severočeský region to je neméně důležitá událost. V prestižním zápase jsme branku neviděli i díky tomu, že Filip Nguyen chytil penaltu. Pod Ještěd se tak Slovan vrací s bodem.

FK Jablonec: Hrubý
– Holeš, Hovorka, Lishka, Hanousek – Hübschman (C) – Masopust, Trávník, Považanec (87. Kubista), Jovovič (46. Acosta) – Ikaunieks (64. Doležal)
Náhradníci: Hanuš – Doležal, Acosta, Chramosta, Sobol, Břečka, Kubista

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Potočný, Breite (C), Ševčík, Pešek (70. Aarons) – Oscar – Oršula (64. Pázler)
Náhradníci: Hladký – Pázler, Vukliševič, Kerbr, Nešický, Mashike, Aarons

Branky: žádné

Žluté karty: 78. Hübschman – 67. Potočný

Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka

KOMENTÁŘ
V úvodu zápasu jsme byli svědky opatrné hry z obou stran. První střelu mezi tři tyče, ale ne výrazněji nebezpečnou, si připsal v 8. minutě liberecký kapitán Breite. Po čtvrt hodině hry přilétl do vápna Slovanu přetažený centr na Holeše, který se ho ve skluzu snažil vrátit před bránu. Pozorný Karafiát zažehnal včas nebezpečí. Filip Nguyen si připsal první zákrok v 17. minutě, kdy pálil osamocený Jovović ve vápně doprostřed brány. O chvíli později pálil z otočky Potočný pouze do obránce.

Ve 23. minutě byl mimo zraky sudích atakován Roman Potočný jedním z jabloneckých hráčů. Poté se na hřišti začalo přiostřovat. Na gólové šance se však stále čekalo. Mozek liberecké hry Ševčík ve 28. minutě nejprve skvěle převzal míč u střídaček, následně posadil na zadek Holeše, ale centr skončil na stoperovi. Vzápětí pálil Pešek zpoza vápna. Střela se bohužel točila ven z brány a skončila vedle. Na druhé straně střílel Jovović těsně nad.

Hráči jakoby se v té zimě ne a ne dostat do tempa. Jediným větším vzrušením tak byl centr z levé strany do rukavic Nguyena ve 37. minutě. Nguyen chvíli před přestávkou vyběhl daleko za vápno aby pomohl obraně a odhlavičkoval míč na jednoho z jabloneckých obránců. Ten se pokusil pálit do prázdné brány, ale střela letěla hodně mimo. To bylo v prvním poločase vše. Branku jsme neviděli.

Ani druhý poločas nenabízel podívanou hodnou derby. Až v 58. minutě přistál přetažený centr u střídajícího Acosty. Jeho přihrávku před bránu kryl Nguyen. Na druhé straně centroval do malého vápna Ševčík. Jak Oršula tak i Pešek na míč nedosáhli. O chvíli později vyslal nepovedenou střelu na Hrubého Potočný. Jablonecký Acosta pálil za vápnem pouze nad. Zatím největší událostí tak byla vhozená dýmovnice z domácího kotle na trávník, kvůli které se chvíli nehrálo.

V 72. minutě pálil po odraženém míči z rohu Potočný vysoko nad. I další libereckou střelu si připsal Potočný. Po zpracování stehnem pálil z voleje těsně mimo. V 76. minutě fauloval ve vápně Koscelník Acostu a sudí Jílek nařídil pokutový kop. Nguyen se vytáhl a Považancovu střelu po zemi vyrazil! Ani poté se hra výrazně nerozhýbala. Až v 85. minutě pálil jablonecký Holeš nad.

Jablonec se na konci zápasu dostal do tlaku. Trávníkovu střelu z 89. minuty vyrazil Nguyen na roh. Další akci jabloneckých zastavil ofsajd. V nastaveném čase se po libereckém rohu hnali dva jablonečtí na našeho jediného obránce. Acosta ve vyložené šanci branku naštěstí přestřelil! Utkání tak skončilo bez branek 0:0.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient