Podezřelý prezidentský podpis bude vyšetřovat policie, ta nyní začala i pečlivěji hlídat, kdo za nemocným Zemanem může chodit

Hned několik trestních oznámení obdržely orgány činné v trestním řízení v souvislosti s podezřelým podpisem pod listinou, kterou měl právo podepsat pouze prezident republiky Miloš Zeman. Trestní oznámení podal například zastupitel v Praze 4 Petr Kutílek, známý z kauzy náměstí Borise Němcova

Hned několik trestních oznámení obdržely orgány činné v trestním řízení v souvislosti s podezřelým podpisem pod listinou, kterou měl právo podepsat pouze prezident republiky Miloš Zeman. O nesrovnalostech jsme psali v dřívějším článku. Trestní oznámení podal například zastupitel v Praze 4 Petr Kutílek, známý z kauzy náměstí Borise Němcova. Podle našich informací přišlo další trestní oznámení také z Brna a na Nejvyšší státní zastupitelství, které ho posunulo místně příslušnému v Praze 6.

Připomeňme, že Radek Vondráček navštívil prezidenta republiky na oddělení, kde není veřejnosti běžně povolen bez ošetřujícího lékaře přístup a odnesl si od něj listinu s datumem svolání zasedání sněmovny. Podpis pod ním nevypadal jako běžné podpisy prezidenta republiky a to vzbudilo první podezření a podnítilo spekulace, zda je Miloš Zeman při vědomí a schopen vykonávat své povinnosti. Jak se za ním Vondráček fakticky dostal, není jasné, jeho návštěva je tak plná otázek.

„Pozval mě sám pan prezident prostřednictvím pana kancléře a já byl přesvědčený o tom, že je vše řádně zkonzultováno s nemocnicí i ošetřujícím lékařem. U vstupu mě vyzvedla ochranná služba policie ČR. Miloš Zeman mě hned zdravil a zval dál. Že tomu nepředcházela konzultace s lékaři, mě následně překvapilo,“ uvedl v reakci na smršť, která se rozpoutala dosluhující předseda dolní komory parlamentu Radek Vodráček. Rozpoutala to rozporná vyjádření ze strany Policie ČR i vedení Ústřední vojenské nemocnice. Zatímco Vondráček pro rádio Impulz řekl, že do nemocnice jsem přijel sám, bez hradního kancléře, a k panu prezidentovi ho doprovodila policie, ta jeho slova vyvrací: „Policie České republiky pana předsedu Poslanecké sněmovny k prezidentu republiky nedoprovázela. Pan předseda navštívil pana prezidenta v doprovodu hradního kancléře, který byl v té době již na místě.“

Ústřední vojenská nemocnice následně policie požádala, aby ochránci umožňovali přímý kontakt prezidenta republiky jen s osobami, které budou mít souhlas ošetřujícího lékaře. Podle personálu to totiž chvílemi vypadalo jako fronta, různých lidí, které se snažily k prezidentovi na JIPce dostat.

Čtete také

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.