Podezřelý prezidentský podpis bude vyšetřovat policie, ta nyní začala i pečlivěji hlídat, kdo za nemocným Zemanem může chodit

Hned několik trestních oznámení obdržely orgány činné v trestním řízení v souvislosti s podezřelým podpisem pod listinou, kterou měl právo podepsat pouze prezident republiky Miloš Zeman. Trestní oznámení podal například zastupitel v Praze 4 Petr Kutílek, známý z kauzy náměstí Borise Němcova

Hned několik trestních oznámení obdržely orgány činné v trestním řízení v souvislosti s podezřelým podpisem pod listinou, kterou měl právo podepsat pouze prezident republiky Miloš Zeman. O nesrovnalostech jsme psali v dřívějším článku. Trestní oznámení podal například zastupitel v Praze 4 Petr Kutílek, známý z kauzy náměstí Borise Němcova. Podle našich informací přišlo další trestní oznámení také z Brna a na Nejvyšší státní zastupitelství, které ho posunulo místně příslušnému v Praze 6.

Připomeňme, že Radek Vondráček navštívil prezidenta republiky na oddělení, kde není veřejnosti běžně povolen bez ošetřujícího lékaře přístup a odnesl si od něj listinu s datumem svolání zasedání sněmovny. Podpis pod ním nevypadal jako běžné podpisy prezidenta republiky a to vzbudilo první podezření a podnítilo spekulace, zda je Miloš Zeman při vědomí a schopen vykonávat své povinnosti. Jak se za ním Vondráček fakticky dostal, není jasné, jeho návštěva je tak plná otázek.

„Pozval mě sám pan prezident prostřednictvím pana kancléře a já byl přesvědčený o tom, že je vše řádně zkonzultováno s nemocnicí i ošetřujícím lékařem. U vstupu mě vyzvedla ochranná služba policie ČR. Miloš Zeman mě hned zdravil a zval dál. Že tomu nepředcházela konzultace s lékaři, mě následně překvapilo,“ uvedl v reakci na smršť, která se rozpoutala dosluhující předseda dolní komory parlamentu Radek Vodráček. Rozpoutala to rozporná vyjádření ze strany Policie ČR i vedení Ústřední vojenské nemocnice. Zatímco Vondráček pro rádio Impulz řekl, že do nemocnice jsem přijel sám, bez hradního kancléře, a k panu prezidentovi ho doprovodila policie, ta jeho slova vyvrací: „Policie České republiky pana předsedu Poslanecké sněmovny k prezidentu republiky nedoprovázela. Pan předseda navštívil pana prezidenta v doprovodu hradního kancléře, který byl v té době již na místě.“

Ústřední vojenská nemocnice následně policie požádala, aby ochránci umožňovali přímý kontakt prezidenta republiky jen s osobami, které budou mít souhlas ošetřujícího lékaře. Podle personálu to totiž chvílemi vypadalo jako fronta, různých lidí, které se snažily k prezidentovi na JIPce dostat.

Čtete také

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.