Podbořanští policisté vypátrali zloděje, hrozí mu dva roky vězení

I s nedostatkem informací dokázali pracovat podbořanští policisté a vypátrat muže, který měl odcizit tašku z autobusu. Podle policistů měl provinilec využít nepozornosti řidiče autobusu a odcizit jeho brašnu z přihrádky nad sedadly. Policisté měli jen omezené informace k možnému pachateli, ale i ty jim stačily.

Podle popisu a díky své osobní a místní znalosti se dopátrali k 58letému muži, který se ve výslechu policistům ke svému činu měl doznat. Údajně si myslel, že někdo tašku i s věcmi v autobuse zapomněl. Poškozenému měl muž s taškou odcizit také finanční hotovost a platební kartu. Škoda měla dosáhnout téměř 4 tisíc korun. Výtečník si od policistů vyslechl podezření z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za jeho čin by ho soud mohl poslat do vězení až na dvě léta. Případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.