Search
Close this search box.

Podaří se českým basketbalistům znovu porazit Turecko?

Díky úžasnému šestému místu na MS dostali čeští basketbalisté možnost si v kvalifikaci vybojovat účast na olympiádě, která se koná příští rok v Tokiu. Los jim určil kvalifikační skupinu v Kanadě.

Do kvalifikační skupiny B dostali Češi Turecko a Uruguay. První dva celky tabulky postoupí do semifinále, kde nastoupí proti soupeřům ze druhé skupiny A (Řecko, Čína, Kanada). Vítězové se pak utkají o jediné postupové místo. Právě Turecko dokázali naši reprezentanti na světovém šampionátu nečekaně porazit v závěrečném zápase základní skupiny 91:76.
„Nikdo nečekal lehký los, jsou tu top týmy z celého světa. Takhle to je, na těžké losy jsme ostatně zvyklí. Už jsme předvedli, že můžeme hrát proti každému a taky můžeme každého porazit. Bavíme se o jednom týdnu v červnu. Pokud budou všichni zdraví a ve formě, stát se může cokoli. Jasně, nejsme teď favorité, na druhou stranu jeden skvělý týden v tomto případě bude stačit. Potřeba budou tři či čtyři výhry,“ řekl trenér českého nároďáku Ronen Ginzburg.

S velkým respektem k soupeřům hledí i opora týmu Vojtěch Hruban: „Když jsme se po mistrovství světa bavili, že olympiáda je ještě daleko, tak teď se asi ještě víc vzdálila. Ta skupina je asi nejtěžší ze všech. Nejenže budeme hrát zase daleko od domova proti týmu, který postaví to nejsilnější, co má, což je výběr z mnoha a mnoha hvězd NBA, k tomu jsme dostali ještě Řecko a Turecko, které budou mít velkou motivaci nás porazit,“ prohlásil křídelní hráč Nymburka.

Kvalifikace se bude hrát od 23. do 28. června ve Victorii.

Los kvalifikačních turnajů o postup na olympijské hry

Bělehrad (Srbsko)
Skupina A: Dominikánská republika, Nový Zéland, Srbsko.
Skupina B: Portoriko, Itálie, Senegal.

Kaunas (Litva)
Skupina A: Litva, Korea, Venezuela,
Skupina B: Polsko, Slovinsko, Angola.

Split (Chorvatsko)
Skupina A: Německo, Rusko, Mexiko.
Skupina B: Tunisko, Chorvatsko, Brazílie.

Victoria (Kanada):
Skupina A: Řecko, Čína, Kanada.

Skupina B: Uruguay, Česká republika, Turecko.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient