Pod Ještědem zuřil požár lesa, zasahoval i vrtulník s bambi vakem

V 10 hodin 50 minut byl včera ohlášen hasičům požár nízkého lesního porostu 200 metrů pod horským hotelem Ještěd. Operátor na místo zásahu ihned vyslal šest jednotek hasičů. Díky nepříznivým klimatickým podmínkám (extrémnímu suchu a silnému větru) se požár během několika desítek minut rozšířil na plochu 1 hektaru. Velitel zásahu tedy povolal další síly a prostředky. Na místě zasahovalo 19 jednotek hasičů. Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Kvůli špatně přístupnému terénu a velice náročné dopravě vody na požářiště rozhodl velitel zásahu využít letecké hašení. Letadlo a vrtulník s bambi vakem provedli celkem 20 shozů hasební látky, a to se ukázalo jako efektivní. Ve 13:10 hodin byla nahlášena lokalizace požáru. I přesto hasiči na Ještědu zůstali až do 16. hodiny. Probíhalo postupné dohašování skrytých ohnisek požáru. Příčina je stále v šetření.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.