Search
Close this search box.

Počet nehod s chodci se stále zvyšuje, policie nabádá k opatrnosti

V pátek 7. prosince informovali policisté o alarmujícím počtu dopravních nehod s účastí chodců, ke kterým v uplynulých dnech došlo v Ústí nad Labem. Bohužel došlo v krajském městě během pondělí a úterý k dalším šesti střetům aut s chodci, kteří museli vyhledat lékařské ošetření, minimálně jedno zranění je vážné. K pěti z těchto nehod došlo na přechodech pro chodce, ve dvou případech byli účastníky nezletilé děti, dvakrát chodci senioři.

Opakovaně proto policisté apelují na chodce, aby věnovali při přecházení silnice plnou pozornost provozu. Důležité je rozhlížet se vlevo, vpravo a ještě jednou vlevo nejen před vstupem na komunikaci, ale během celé doby jejího přecházení! Snažte se navázat oční kontakt s řidičem, abyste si byli jisti, že vás vidí. Skutečnost, že použijete přechod pro chodce, nebo jdete na zelený signál, rozhodně neznamená, že byste měli být méně ostražití. Dbejte na svou bezpečnost a řádně se rozhlédněte pokaždé, když vstoupíte na komunikaci a to i v průběhu jejího přecházení! Chodci nejsou nijak chráněni a měli by si uvědomit, že střet s autem může mít i fatální následky.

Zároveň policie znovu žádá všechny řidiče, aby se plně věnovali řízení, dodržovali všechna zákonná pravidla a snažili se předvídat potencionálně nebezpečné situace. Zvláštní pozornost by měli věnovat pěším účastníkům silničního provozu, aby co nejvíce eliminovali riziko nehody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient