Search
Close this search box.

Počasí včera řádilo. Nejdříve překonávalo teplotní rekordy, pak zabíjelo

Na osmnácti místech se včera přepisovaly teplotní rekordy. Např. v Ústí nad Labem, v Průhonicích, Liberci, Příbrami či Poděbradech. Rekordy byly zaznamenány ale třeba i ve vyšších polohách, v Harachově (25,8 °C) či Bedřichově (24,8 °C).
Nejtepleji bylo v Brandýse nad Labem, kde naměřili 31,5 stupně Celsia. Přesto v roce 2003 bylo v tomto městě ještě o pár desetin stupňů tepleji. Celkově na 19ti místech teplota dosahovala tropické třicítky.

Včerejškem však vysoké teploty skončily. Počasí o tom dalo včera v pozdních hodinách vědět silným větrem, prudkým deštěm a bouřkami. A právě výboj blesku byl pravděpodobně příčinou úmrtí muže na Plzeňsku.
Kolem 20. hodiny vyjížděli záchranáři, ale i hasiči, k dospělé osobě, která byla v bezvědomí. „Záchranáři zahájili resuscitaci. Bohužel, muž přes jejich veškerou snahu zemřel,“ sdělil mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha. Následná pitva by měla prokázat, zda opravdu muž zemřel po úderu blesku. Zatím je tato verze potvrzena jen kolemjdoucím svědkem, který následně zavolal záchranáře.

Bouřlivé počasí o sobě dalo vědět např. i v Praze, kde silný vítr lámal stromy a uvolňoval plechové střechy. Pražští hasiči museli vyjíždět k 60ti případům. U některých i docházelo ke zranění. „Zasahovali jsme i v centru Prahy. Třeba na Václavském náměstí se uvolnila plechová zábrana stavby, ale asi největší případ jsme měli v pražských Stodůlkách, kde se převrátil nafukovací stan, kde byly i poblíž dětí. Zraněné osoby byly předány záchranné službě,“ říká mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Během víkendu by se měl vítr utišít, jeho sílu však lidé zase pocítí z neděle na pondělí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient