Poberta se vloupal do kadeřnictví, snažil se vyloupit i dva další obchody

Sušičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v noci z úterý na středu v Sušici oknem dostal do provozovny kadeřnictví, ze které odcizil elektrický strojek na stříhání vlasů v hodnotě 1 500 korun, finanční hotovost ve výši 500 korun a starší dámský parfém v hodnotě 500 korun. Dále se pokoušel dostat do second handu, kde poškodil vstupní dveře včetně zárubní. Dovnitř se však nedostal. Škoda na poškozených dveřích byla vyčíslena na 2 tisíce korun. I do další prodejny s nošeným oblečením se pokoušel dostat. Ovšem marně. Opět jen poškodil vstupní dveře, kdy celková škoda na poškozených dveřích a popraskaném zdivu byla vyčíslena na 7 500 korun. Policisté provedli ohledání míst činu, při kterém zjistili a zajistili kriminalistické stopy. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Po pachateli pátrají.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.