Po titulu mistrů světa jsou Češi i evropskými šampióny

(Aktualizováno před )

O víkendu dokázali čeští fotbalisté malé kopané, že loňské úspěchy (vícemistři ME a mistři světa) nebyly žádnou náhodou. Ve finále evropského šampionátu, který se konal na Ukrajině, zdolali ve finále tým Rumunska.

Českým fotbalistům se ve finálovém zápase povedlo už ve 2. minutě dostat do vedení díky Koudelkovi. Netrvalo dlouho a Paděra přidal druhý gól.
Další branku dali naši ve 32. minutě. Rumuni sice snížili za dvě minuty, ale čeští reprezentanti následně šli znovu do tříbrankového vedení, které už si nenechali vzít.

“Je pro mě obrovsky cenné. Na titul mistra Evropy jsme čekali hrozně dlouhou dobu, tenhle jediný nám chyběl. Jsem hrozně moc rád za všechny lidi, co se o to starají, že se to povedlo a konečně jsme získali titul mistrů Evropy. Myslím, že je srovnatelný s titulem mistrů světa a jsem rád, že máme kompletní sbírku,” řekl Stanislav Mařík.

Rumunsko získalo v minulosti už šest titulů z ME v malé kopané, našim se to tedy o víkendu povedlo poprvé. Dosud měli ve sbírce dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile. Právě vloni získali jednu ze stříbrných medailí, ve finále v Brně prohráli po penaltovém rozstřelu s Ruskem.

Mistrovství Evropy v malém fotbalu v Kyjevě:
Finále: ČR – Rumunsko 4:1 (2:0)
Branky: 2. a 32. Koudelka, 9. a 35. Paděra – 34. Nemitanu.
O 3. místo: Kazachstán – Anglie 2:0 (1:0).

Česko: Bíro (Bellada) – Levčík, Hakl, Koudelka, Polák, Paděra – Šultes, Sodoma, Demeter, Göth, Mařík – Popelka, Režný, Presl

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz