Search
Close this search box.

Po rekonstrukci začal krytý bazén ve Vysokém Mýtě opět sloužit veřejnosti

ysokomýtský krytý bazén začal po osmiměsíční přestávce, během které prošel náročnou rekonstrukcí, zase sloužit veřejnosti. Slavnostní otevření spojené se Dnem otevřených dveří zrekonstruovaného krytého bazénu proběhlo 2. března odpoledne. Dopoledne mu předcházely plavecké závody žáků 2. až 5. tříd vysokomýtských základních škol. Moderování závodů se výborně zhostil Jan Lipavský, odchovanec zdejšího plaveckého klubu a účastník mistrovství Evropy v plavání, v současnosti zastupitel města.

Vysokomýtský krytý bazén začal po osmiměsíční přestávce, během které prošel náročnou rekonstrukcí, zase sloužit veřejnosti. Slavnostní otevření spojené se Dnem otevřených dveří zrekonstruovaného krytého bazénu proběhlo 2. března odpoledne. Dopoledne mu předcházely plavecké závody žáků 2. až 5. tříd vysokomýtských základních škol. Moderování závodů se výborně zhostil Jan Lipavský, odchovanec zdejšího plaveckého klubu a účastník mistrovství Evropy v plavání, v současnosti zastupitel města. Mezi školáky přijel současný nejlepší český plavec Jan Micka, rekordman a olympionik z Londýna a Rio de Janeira. Těžko říct, co bylo pro malé plavce větším zážitkem, zda ukázka Mickova plaveckého umění, nebo jeho gratulace při předávání cen. Možná oboje. A kdo vyhrál? Z putovního poháru starosty města se napoprvé radovali žáci ze ZŠ Javornického, ale vyhráli úplně všichni, kteří se závodů zúčastnili.

Krátce po poledni přišel čas na přestřižení pásky. Slavnostního otevření se zúčastnili také pamětníci spjatí s bazénem – první vedoucí bazénu Josef Fikejz, bývalý ředitel Technických služeb Miroslav Potůček a bývalý předseda plaveckého klubu a trenér Augustin Karel Andrle Sylor. „Plavecký bazén slouží nejen plavcům, ale i pro regeneraci ostatních našich sportovců a relaxaci občanů. Také je hodně využívaný pro výuku plavání, která má v našem městě velkou a dlouhodobou tradici. Bazén je v provozu bezmála 40 let a už nastal čas na jeho rekonstrukci. Zastupitelstvo města udělalo vloni zásadní rozhodnutí, které ji dalo do pohybu. Jsem rád, že jsme našim předchůdcům nezůstali nic dlužni. Nyní máme zrekonstruovaný plavecký bazén se všemi jeho dosavadními parametry i se zdvihacím dnem a moderními technologiemi. Doufám, že jsme rekonstrukci provedli tak kvalitně, že bude bez větších zásahů zase sloužit příštích čtyřicet let,“ řekl na úvod starosta František Jiraský a dodal: „Děkuji všem, kteří se na rekonstrukci podíleli. Nejvíce práce s tím měl Jiří Kovařík, vedoucí bazénu. Zvláštní poděkování patří Bořkovi Pitrovi, našemu technickému dozoru z odboru rozvoje města.“ Po přestřižení pásky následovalo představení a oficiální „křest“ nové bazénové vany se zdvihacím dnem. Nejprve si v ní na padesátce poměřili své síly reprezentační plavec Jan Micka, zástupce vysokomýtských plavců Jan Lipavský a tajemník městského úřadu Jan Vlček. Pak se Jan Micka pokusil o rekord bazénu. Obě plavby odstartoval a moderoval Augustin Karel Andrle Sylor. Na závěr se představilo zdvihací dno, které během krátké doby před zraky hostů vystoupalo až ke hladině. Během odpoledne si přišlo prohlédnout proměnu bazénu kolem tří tisíc lidí. Den otevřených dveří v bazénu vyvrcholil koncertem, na kterém vystoupila kapela Four in Van. Od 3. března už v krytém bazénu běží normální provoz. Informace o otvírací době, nabídce a ceníku služeb jsou uvedeny na webových stránkách bazénu, které jsou nově v hlavní nabídce městských webových stránek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient