Po rekonstrukci začal krytý bazén ve Vysokém Mýtě opět sloužit veřejnosti

ysokomýtský krytý bazén začal po osmiměsíční přestávce, během které prošel náročnou rekonstrukcí, zase sloužit veřejnosti. Slavnostní otevření spojené se Dnem otevřených dveří zrekonstruovaného krytého bazénu proběhlo 2. března odpoledne. Dopoledne mu předcházely plavecké závody žáků 2. až 5. tříd vysokomýtských základních škol. Moderování závodů se výborně zhostil Jan Lipavský, odchovanec zdejšího plaveckého klubu a účastník mistrovství Evropy v plavání, v současnosti zastupitel města.

Vysokomýtský krytý bazén začal po osmiměsíční přestávce, během které prošel náročnou rekonstrukcí, zase sloužit veřejnosti. Slavnostní otevření spojené se Dnem otevřených dveří zrekonstruovaného krytého bazénu proběhlo 2. března odpoledne. Dopoledne mu předcházely plavecké závody žáků 2. až 5. tříd vysokomýtských základních škol. Moderování závodů se výborně zhostil Jan Lipavský, odchovanec zdejšího plaveckého klubu a účastník mistrovství Evropy v plavání, v současnosti zastupitel města. Mezi školáky přijel současný nejlepší český plavec Jan Micka, rekordman a olympionik z Londýna a Rio de Janeira. Těžko říct, co bylo pro malé plavce větším zážitkem, zda ukázka Mickova plaveckého umění, nebo jeho gratulace při předávání cen. Možná oboje. A kdo vyhrál? Z putovního poháru starosty města se napoprvé radovali žáci ze ZŠ Javornického, ale vyhráli úplně všichni, kteří se závodů zúčastnili.

Krátce po poledni přišel čas na přestřižení pásky. Slavnostního otevření se zúčastnili také pamětníci spjatí s bazénem – první vedoucí bazénu Josef Fikejz, bývalý ředitel Technických služeb Miroslav Potůček a bývalý předseda plaveckého klubu a trenér Augustin Karel Andrle Sylor. „Plavecký bazén slouží nejen plavcům, ale i pro regeneraci ostatních našich sportovců a relaxaci občanů. Také je hodně využívaný pro výuku plavání, která má v našem městě velkou a dlouhodobou tradici. Bazén je v provozu bezmála 40 let a už nastal čas na jeho rekonstrukci. Zastupitelstvo města udělalo vloni zásadní rozhodnutí, které ji dalo do pohybu. Jsem rád, že jsme našim předchůdcům nezůstali nic dlužni. Nyní máme zrekonstruovaný plavecký bazén se všemi jeho dosavadními parametry i se zdvihacím dnem a moderními technologiemi. Doufám, že jsme rekonstrukci provedli tak kvalitně, že bude bez větších zásahů zase sloužit příštích čtyřicet let,“ řekl na úvod starosta František Jiraský a dodal: „Děkuji všem, kteří se na rekonstrukci podíleli. Nejvíce práce s tím měl Jiří Kovařík, vedoucí bazénu. Zvláštní poděkování patří Bořkovi Pitrovi, našemu technickému dozoru z odboru rozvoje města.“ Po přestřižení pásky následovalo představení a oficiální „křest“ nové bazénové vany se zdvihacím dnem. Nejprve si v ní na padesátce poměřili své síly reprezentační plavec Jan Micka, zástupce vysokomýtských plavců Jan Lipavský a tajemník městského úřadu Jan Vlček. Pak se Jan Micka pokusil o rekord bazénu. Obě plavby odstartoval a moderoval Augustin Karel Andrle Sylor. Na závěr se představilo zdvihací dno, které během krátké doby před zraky hostů vystoupalo až ke hladině. Během odpoledne si přišlo prohlédnout proměnu bazénu kolem tří tisíc lidí. Den otevřených dveří v bazénu vyvrcholil koncertem, na kterém vystoupila kapela Four in Van. Od 3. března už v krytém bazénu běží normální provoz. Informace o otvírací době, nabídce a ceníku služeb jsou uvedeny na webových stránkách bazénu, které jsou nově v hlavní nabídce městských webových stránek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak