Search
Close this search box.

„Po prvním gólu jsme si to už ohlídali,“ říká dvoubodový hokejista Adam Kubík po úspěšném startu do sezóny

Adam Kubík možná nebyl v přípravných utkání až tolik vidět, do prvního ostrého zápasu ale nastoupil v první formaci a hned ho byl plný led. Dlouho své šance sice neproměňoval, pak ale zařídil vítězný gól, když v úvodu třetí části ale skvěle podržel puk za frýdeckou bránou a mezi kruhy našel najetého Říhu. Svůj výkon pak korunoval i brankou, když pět minut před koncem uzavřel po Vampolově přihrávce skóre zápasu.

První zápas máme úspěšně za sebou, je to asi výborný vstup do soutěže?

To určitě je, ale zápas už skončil a my se musíme dívat dál. V pondělí v Porubě chceme hrát to samé jako dnes, kdy jsme podle mě až na nějaké malé chyby vzadu splnili vše. I když to k hokeji patří, tak těch chyb bychom se chtěli příště vyvarovat.

Do vedení jsme se dostali až v závěru druhé třetiny, bylo to hodně o trpělivosti?
Dařilo se nám často střílet, i v přesilovkách jsme chodili hodně do brány. Dali jsme nějaké tyčky, kdy chybělo už málo a i tím jsme si to zasloužili a padlo to tam. Pak už jsme si ten zápas tak nějak ohlídali.

V přípravě Ti to až tolik nelepilo, dnes jsi se dostal ale do řady šancí, přihrál na vítězný gól a nakonec vstřelil i poslední branku?

Dnes to sedlo tak, jak jsme si před zápasem řekli s klukama v kabině, dostal jsem se tím trochu do pohody. Už to nebylo tak rozlítané jako v přípravě, kdy jsme hráli pokaždé s někým jiným. A snad to v dalších zápasech bude jen lepší a lepší.

Nastupoval jsi i v přesilovkách. Jak se je hraje s dvojicí Říha – Nash za zády
?
Je fakt, že přesilovky jsme trénovali až tento týden až když přišli tito dva hráči. Sezóna je dlouhá a i ty přesilovky se budou měnit, nemusí se také každý zápas dařit. Ale oba jsou to kvalitní hráči se super střelou a když budou pálit od modré, tak jim to tam asi bude padat.

Gólů mohlo být i více, brankář Daneček toho asi ještě hodně zachránil?
Občas tam byly i tyčky a občas jsme ho i trefili, ale to k tomu patří a chytal opravdu dobře. Hodně je držel, protože kdybychom proměňovali i další šance, rozdíl by byl daleko větší.

Nastoupil jsi v první řadě s Kubou Strnadem a Petrem Vampolou. Znamená to, že na tomto postu budeš alternovat s Jaromírem Jágrem?
O tomhle jsem se s trenéry vůbec nebavil. Dnes mě dali do první lajny a já hraju tam, kde mě to trenéři určí. Snažím se podávat nejlepší výkon co umím a na ostatní se moc nedívám. Sice nechci předbíhat, ale samozřejmě až se vrátí Jágr do sestavy, tak asi bude hrát s nimi on a sestava se pak trochu změní.

V prvním utkání vám to ale sedlo, takže je v nadsázce možná otázka, jestli ho pak na své místo vůbec pustíš?
Tak to asi nemám na výběr, to bych tady asi rychle skončil (smích). Ale to si samozřejmě dělám srandu, já budu hrát rád kdekoli, kde mi trenéři řeknou. Zvládnu hrát křídlo i centra, takže v tomto je mi to relativně jedno a důležitější je, jak se pak shodneme s klukama v lajně.

Hned v pondělí pokračujeme v Ostravě, kde jsou natěšení po postupu, zápas přesunuli do větší haly a asi to tam bude trochu divoké?
Tak na Moravě je to divoké vždy. Ať jde o Vsetín, Havířov nebo Porubu. Všichni tam mají kvalitní týmy a lidi tam rádi na hokej chodí. Bude to podle mě určitě těžší zápas než dnes.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient