Po instalaci lavičky dokončí stavebníci rekonstrukci náměstí OKD v Hlučíně

Stavební práce na rekonstrukci náměstí sídliště OKD aktuálně nepokračují. S dokončením oprav se čeká na vybudování betonové lavičky.

„Monolitickou betonovou lavičku, jejíž stavba je poměrně komplikovaná, firma nainstaluje ještě v první polovině listopadu,“ uvedla stavební technička investičního odboru Městského úřadu Hlučín Pavla Holibková.
Po osazení lavičky stavebníci doloží zámkovou dlažbu včetně vodících linií, dodělají dořezy dlažby a její zhutnění i sanaci zadní části betonové lavičky, upraví terén za lavičkou a položí silniční obruby u ulice Hornické. Na závěr namontují městský mobiliář.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.