Plzeňští strážníci pomohli raněnému cyklistovi

V neděli dopoledne došlo na křižovatce Jasanová x Malostranská k dopravní nehodě, při níž došlo ke střetu osobního vozidla s cyklistou. Zraněného cyklistu, který utrpěl vážný úraz horní končetiny, na místě jako první ošetřovali strážníci městské policie.

Muž měl otevřenou ránu ruky a značně krvácel. Hlídka, která v blízkosti řešila dopravní přestupek, ihned běžela dotyčnému poskytnout nezbytnou první pomoc. Zatímco strážnice se vydala pro lékárničku do služebního vozu, druhý člen hlídky mezitím zaškrtil krvácející ránu reflexní vestou. Další z hlídky ruku cyklistovi podložil taktéž svojí reflexní vestou. Strážníci na místo dále přivolali ZZSPK a PČR. V té době také projížděl inkriminovaným místem muž, který hlídce uvedl, že je lékař a instruoval ji, jak zraněnému pomoci. Sám muži kontroloval životní funkce do příjezdu záchranářů. Celou věc šetří PČR.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.