Search
Close this search box.

Plzeňští strážníci dohlíželi na úklid nepořádku u přehradní nádrže České údolí

Nepořádek, který způsobili lidé bez domova ve stanovém městečku v blízkosti přehradní nádrže České údolí, skončil první červencové pondělí v přistavěném kontejneru. Na úklid, který probíhal v předcházejícím týdnu, dohlíželi strážníci Městské policie Plzeň – Bory ve spolupráci se strážníky ze stanice územně strážní služby.

Tři obyvatelé stanového městečka, kteří zde byli zastiženi, obdrželi pytle na odpadky a strážníci jim vysvětlili postup úklidu. „Každé ráno na místo přijela hlídka městské policie, aby předala další pytle na odpad. Za týden se naplnilo 38 igelitových pytlů, které mimo jiné obsahovaly zbytky zkaženého jídla, plastové láhve nebo deky,“ uvedla Veronika Kuchynková z Městské policie Plzeň. Odpad byl poté uložen do kontejneru a zbytek nepořádku byl uklizen za pomoci pracovníků veřejné služby a veřejně prospěšných prací z třetího městského obvodu.

eronika Kuchynková doplnila, že v pátek 29. června navštívili toto místo i zástupci třetího městského obvodu, kteří informovali obyvatele stanového městečka o přistavení kontejneru. Kontejner zajistil Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně ve spolupráci se společností Čistá Plzeň. „V dalších dnech i týdnech bude městská policie držet dohled na tomto městském pozemku, aby nedošlo opět ke znečištění tohoto prostoru,“ dodala Veronika Kuchynková.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient