Plzeňští strážníci dohlíželi na úklid nepořádku u přehradní nádrže České údolí

Nepořádek, který způsobili lidé bez domova ve stanovém městečku v blízkosti přehradní nádrže České údolí, skončil první červencové pondělí v přistavěném kontejneru. Na úklid, který probíhal v předcházejícím týdnu, dohlíželi strážníci Městské policie Plzeň – Bory ve spolupráci se strážníky ze stanice územně strážní služby.

Tři obyvatelé stanového městečka, kteří zde byli zastiženi, obdrželi pytle na odpadky a strážníci jim vysvětlili postup úklidu. „Každé ráno na místo přijela hlídka městské policie, aby předala další pytle na odpad. Za týden se naplnilo 38 igelitových pytlů, které mimo jiné obsahovaly zbytky zkaženého jídla, plastové láhve nebo deky,“ uvedla Veronika Kuchynková z Městské policie Plzeň. Odpad byl poté uložen do kontejneru a zbytek nepořádku byl uklizen za pomoci pracovníků veřejné služby a veřejně prospěšných prací z třetího městského obvodu.

eronika Kuchynková doplnila, že v pátek 29. června navštívili toto místo i zástupci třetího městského obvodu, kteří informovali obyvatele stanového městečka o přistavení kontejneru. Kontejner zajistil Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně ve spolupráci se společností Čistá Plzeň. „V dalších dnech i týdnech bude městská policie držet dohled na tomto městském pozemku, aby nedošlo opět ke znečištění tohoto prostoru,“ dodala Veronika Kuchynková.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak