Plzeňští revizoři a strážníci odhalili tři tisíce černých pasažérů

Od poloviny května do konce června v městské veřejné dopravě v Plzni kontrolovaly cestující speciální smíšené hlídky revizorů Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) a strážníků Městské policie Plzeň. Během šesti týdnů prověřily téměř 30 tisíc cestujících, přičemž z toho více než tři tisíce neplatících pasažérů bylo vyloučeno, respektive nepřipuštěno k přepravě.

Smíšené hlídky pracovaly v předem vytipovaných oblastech, kde se pohybuje velké množství cestujících jezdících pravidelně načerno. Jejich úkolem bylo zajistit, aby do vozů PMDP nastoupili pouze pasažéři, kteří měli v úmyslu cestovat s platným jízdním dokladem. Přistižení černí pasažéři byli ve většině případů pouze napomenuti a vyloučeni z vozu, v odůvodněných případech však revizoři přistoupili i k udělení pokuty.

„Vzhledem k tomu, že v našich vozech jezdí mnoho recidivujících černých pasažérů, kteří nemají v úmyslu své závazky uhradit a kteří jsou exekučně téměř nepostižitelní, rozhodli jsme se ve spolupráci s Městskou policií těmto osobám cestování co nejvíce znepříjemnit,“ uvedl Jan Schejbal, vedoucí odboru příjmy z dopravy PMDP. „Spolupráce s Městskou policií probíhala bezchybně a celkově máme na pilotní provoz převážně pozitivní ohlasy, a to ze strany cestujících i našich řidičů,“ dodal.

„Černým pasažérům věnujeme dostatek času a můžeme je tak donutit, aby si zakoupili jízdenku, případně aby nečekali na další spoj a šli skutečně pěšky,“ řekl jeden z revizorů PMDP. „Se strážníky je navíc průběh celé akce klidnější,“ doplnil.

V následujících týdnech bude pilotní provoz vyhodnocen a padne rozhodnutí, zda a v jakém rozsahu bude projekt pokračovat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak