Plzeňská policie se při kontrolách zaměřila na školní autobusy

Převážně během měsíce června se děti ze školních lavic hromadně přepravují zajištěnou autobusovou dopravou na školní výlety či jiné školní akce. Během preventivních kontrol, v rámci běžného výkonu služby, se dopravní policisté i v tomto roce a měsíci na plzeňských silnicích intenzivněji zaměřili na kontroly v oblasti podmínek provozování osobní dopravy autobusových dopravců, kteří zajišťují přepravu dětí školními autobusy. Většina kontrolovaných autobusů byla bez závad, pouze ve dvou případech policisté řešili řidiče, dopravce i provozovatele. V prvním případě se u řidiče a dopravce jednalo o porušení povinností vyplývající ze zákona o silniční dopravě. Ve druhém případě se řidič a provozovatel provinil tím, že byl při kontrole autobusu zjištěn únik kapalin z oblasti motoru. Řidiči byli v obou případech na místě vyřešeni pokutou v příkazním řízení a ve dvou případech policisté prohřešky dopravce a provozovatele oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.