Plzeňští policisté navštěvují děti na letních dětských táborech

I když skončil školní rok a s ním také preventivní akce a přednášky policistů ve školách, policisté se s dětmi rozhodně neloučí, ba naopak. Také o prázdninách si pro děti připravují ukázky práce policie, neboť jsou zváni na letní tábory a na příměstské tábory. V rámci preventivních aktivit konaných v letních měsících navštívili policisté Městského ředitelství policie Plzeň a Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje dne 18. července 2018 letní dětský tábor Rexík v Letinech. O den později se policisté představili na příměstském táboře konaném na 31. ZŠ v Plzni. Další letní návštěva policistů byla dne 23. července 2018 na letním dětském táboře IZS v Melchiorově Huti. A v neposlední řadě zavítají dne 15. srpna 2018 na letní dětský tábor v Boněticích.

V rámci ukázek na letních dětských táborech mohly děti shlédnout policisty z oddělení služební kynologie, kteří předvedli ukázky se svými služebními psy při zásahu v různých modelových situacích. Policisté z oddělení kriminalistické techniky a expertiz dětem představili svoji práci v terénu a následně si mladí táborníci mohli vyzkoušet jak se provádí otisky prstů. Zajímavou podívanou pro děti bylo i představení vozového parku Policie ČR policisty z dopravního inspektorátu, oddělení hlídkové služby a zásahové jednotky. Děti si mohly jednotlivé vozy prolézt a vyzkoušet jaký je pohled z místa řidiče a spolujezdce. Děti si s jednotlivými policisty povídaly o policejní práci, na vlastní oči shlédly a vyzkoušely výstroj i „těžkooděnce“ a výzbroj policistů. Tisková mluvčí policie pohovořila o bezpečnosti dětí v silničním provozu, a to nejen o prázdninách. Připomněla nutnost nošení cyklistické přilby i reflexních prvků a seznamovala se základními pravidly bezpečného chování při pobytu v přírodě. Policisté si připravili spoustu zajímavých soutěží a překvapení.

Děti si mohly vyzkoušet vystřelit ze zbraně určené k výcviku policistů na terč a závěrem se mohly v horkém letním odpoledni proběhnout a schladit se pod proudem rozprášené vody z policejního vozu – vodního stříkače. Celé odpoledne si mladí táborníci vždy velmi užili a závěrem byli obdarováni drobnými dárky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak