Search
Close this search box.

Plzeňští policisté navštěvují děti na letních dětských táborech

I když skončil školní rok a s ním také preventivní akce a přednášky policistů ve školách, policisté se s dětmi rozhodně neloučí, ba naopak. Také o prázdninách si pro děti připravují ukázky práce policie, neboť jsou zváni na letní tábory a na příměstské tábory. V rámci preventivních aktivit konaných v letních měsících navštívili policisté Městského ředitelství policie Plzeň a Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje dne 18. července 2018 letní dětský tábor Rexík v Letinech. O den později se policisté představili na příměstském táboře konaném na 31. ZŠ v Plzni. Další letní návštěva policistů byla dne 23. července 2018 na letním dětském táboře IZS v Melchiorově Huti. A v neposlední řadě zavítají dne 15. srpna 2018 na letní dětský tábor v Boněticích.

V rámci ukázek na letních dětských táborech mohly děti shlédnout policisty z oddělení služební kynologie, kteří předvedli ukázky se svými služebními psy při zásahu v různých modelových situacích. Policisté z oddělení kriminalistické techniky a expertiz dětem představili svoji práci v terénu a následně si mladí táborníci mohli vyzkoušet jak se provádí otisky prstů. Zajímavou podívanou pro děti bylo i představení vozového parku Policie ČR policisty z dopravního inspektorátu, oddělení hlídkové služby a zásahové jednotky. Děti si mohly jednotlivé vozy prolézt a vyzkoušet jaký je pohled z místa řidiče a spolujezdce. Děti si s jednotlivými policisty povídaly o policejní práci, na vlastní oči shlédly a vyzkoušely výstroj i „těžkooděnce“ a výzbroj policistů. Tisková mluvčí policie pohovořila o bezpečnosti dětí v silničním provozu, a to nejen o prázdninách. Připomněla nutnost nošení cyklistické přilby i reflexních prvků a seznamovala se základními pravidly bezpečného chování při pobytu v přírodě. Policisté si připravili spoustu zajímavých soutěží a překvapení.

Děti si mohly vyzkoušet vystřelit ze zbraně určené k výcviku policistů na terč a závěrem se mohly v horkém letním odpoledni proběhnout a schladit se pod proudem rozprášené vody z policejního vozu – vodního stříkače. Celé odpoledne si mladí táborníci vždy velmi užili a závěrem byli obdarováni drobnými dárky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient