Plzeňští policisté během víkendu opět zastavovali opilé řidiče

O tomto víkendu řešili plzeňští policisté řidiče, kteří byli přistiženi při zízení vozidla pod vlivem návykové látky. Dne 9. června 2018 v odpoledních hodinách došlo k dopravní nehodě, střetu dvou osobních vozidel na křižovatce ulic Karlovarská a Na Chmelnicích v Plzni. Šedesátičtyřletý muž na uvedeném místě s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy osobního vozidla (tovární značky Opel) a svým schopnostem a zezdau narazil do stojícího osobního vozidla (tovární značky Škoda Fabia), jehož řidič zde stál na „červenou“. Po přijetí policejní hlídky na místo byloa u obou řidičů provedena dechová zkouška na zjištění požití alkoholu, kdy poškozený měl výsledek negativní. U podezřelého řidiče vyšla hodnota na měřícím přístroji pozitivní, a to 2,68 promile alkoholu v dechu. Policisté podezřelému řidiči na místě zadrželi jeho řidičský průkaz a poučili ho o tom, že po dobu jeho zadržení nesmí řídit motorová vozidla. Následně se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení. Celková hmotná škoda na předmětné dopravní nehodě činní odhadem 25 000 korun. Při nehodě nedošlo ke zranění osob.

I další dopravní nehoda, která se stala dne 10. června 2018 o půlnoci v Plzni v prostoru křižovatky ulic U Velkého rybníka a Malý Bolevec se nesla ve znamení alkoholu, kdy se 23letá řidička s osobním motorovým vozidlem tovární značky Škoda Roomster střetla na uvedeném místě s vyvýšeným obrubníkem, a to při průjezdu pravotočivou zatáčkou. Při dopravní nehodě došlo ke střetu spodní částí vozidla (olejové vany) s vyvýšeným obrubníkem. Zde s největší pravděpodobností řidička nezvládla řízení vozu. Při nehodě nedošlo ke zranění řidičky ani jiných osob. Policisté na místě u šoférky provedli dechovou zkoušku na zjištění požití alkoholu, která byla pozitivní, a to 0,32 promile. Následně se řidička dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení. Celková hmotná škoda činí odhadem 20 000 korun.

Dne 9. června 2018 v 07:45 hodin v Plzni na ulici Bendova plzeňští policisté předepsaným způsobem zastavili a kontrolovali osobní motorové vozidlo tovární značky Volkswagen Golf 21letého řidiče, který policejní hlídce na místě předložil veškeré doklady potřebné pro řízení a provoz vozidla. Policejní hlídka u řidiče provedla dechovou zkoužku na zjištění požití alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem, a to 0,76 promile. Řidič sám na místě žádal o lékařské vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení. Policisté dále muži na místě zadrželi jeho řidičský průkaz a poučili ho, že po dobu jeho zadržení nesmí řídit motorová vozidla.

Stejně tomu bylo i v případě 25letého řidiče, kterého plzeňští policisté kontrolovali ve stejný den jen o 6hodin později v ulici Hruškova v Plzni. Řidič jel s osobním vozidlem tovární značky Ford Focus a i v tomto případě šofér policejní hlídce předložil veškeré doklady potřebné pro řízení a provoz motorového vozidla. Na místě kontroly policisté u řidiče dechovou zkoušku na zjištění alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem. Naměřená nejvyšší hodnota na přístroji přesahovala 1,6 promile alkoholu v dechu. Muž se na místě dále dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení. Policisté muži na místě zadrželi jeho řidičský průkaz a poučili ho, že po dobu jeho zadržení nesmí řídit motorová vozidla.

Policisté se všemi událostmi v dopravě zabývají a dále upozorňují řidiče, že alkohol za volant nepatří. Dále policisté informují, že z preventivního hlediska budou i nadále pokračovat v dopravně bezpečnostních akcích na našich silnicích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak