Plzeňští městští policisté cvičili ve vlakovém vagónu

Minulý týden v úterý a ve čtvrtek proběhlo v železničním depu v areálu Oblastního centra provozu Západ Plzeň cvičení Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň.

Námětem pro cvičení byl zásah proti výtržníkům ve vagonech vlaku. Pro nácvik jednotlivých modelových situací byl připraven vyřazený osobní vagón. Část nacvičování byla zaměřena na taktiku nedestruktivního vniknutí do vlakového vagónu, přepravujícího cestující na sportovní či kulturní akce a účastnící se diváckého násilí. Do cvičení byli také zapojeni psovodi městské policie.

Úkolem členů pořádkové jednotky – zdravotníků bylo správně poskytnutí první pomoci figurantům simulujícím poranění. Dohled nad tím převzala MUDr. Hana Červená z POLIKLINIKY AGEL.

Klíčová role figurantů připadla studentům čtvrtých ročníků Bezpečnostně právní akademie Plzeň a strážníkům čekatelům. Jak ji posluchači školy zvládali, se přišel za nimi podívat ředitel školy Mgr. et Mgr. Václav Laštovka.

Městská policie touto cestou děkuje vedení Oblastního centra provozu Západ Plzeň Ing. Šídlovi za možnost provést cvičení v jejich prostorách v ulici Na Sklárně a vedení Bezpečnostně právní akademie v Plzni za účast jejich studentů na tomto cvičení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak