Plzeňští kriminalisté odhalili pěstírnu konopí

V průběhu měsíce března 2018 byla operativním šetřením v jednom z bytů obývaného domu v Plzni na Borech odhalena pěstírna rostlin konopí obsahující účinnou látku THC. Na základě soudního příkazu byla provedena domovní prohlídka předmětného bytu, při které byla zajištěna kompletní funkční pěstírna (tzv. indoor způsob pěstování), v níž docházelo za použití kompletního pěstebního a elektro zařízení, chemikálií a dalších předmětů k neoprávněnému pěstování 151 kusů rostlin konopí za účelem získání účinné látky D-9-tetrahydrokanabinolu (THC). V souvislosti s prověřovanou věcí byly zadrženy dvě podezřelé osoby. Zajištěné rostliny a věci byly předány ke znaleckému zkoumání.

Na tomto případu společně spolupracovali kriminalisté Městského ředitelství policie Plzeň a kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Vzhledem k počtu zajištěných rostlin hrozí pachatelům až pětiletý trest odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient