Search
Close this search box.

Plzeňští hokejoví junioři zvládli první část sezony na výbornou

Mladým týmům Plzně se znovu daří. Po dorostu ovládla první skupinovou fázi sezóny i juniorka, ze šesti týmů skončila první o dva body před Slavií, s čímž může být nový trenér František Černý jen a jen spokojený: „Zapojili jsme hodně mladých hráčů a chytli se dobře,“ oceňuje kouč.

Junioři to neměli vůbec jednoduché, hned čtyři klíčoví hráči Filip Přikryl, Martin Lang, Radek Mužík a Kamil Hajšman odešli bojovat do zahraničí a skládal se vlastně nový tým stavěný na velkém počtu mladíků i v dorosteneckém věku. Trenér František Černý však odvedl se svým realizačním týmem parádní práci.

Indiáni u dvaceti duelů dvanáctkrát zvítězili v základní hrací době, šestkrát padli po šedesáti minutách a dvakrát v prodloužení. V nadstavbě osmkrát vyhráli a desetkrát jim nastavený čas nevyšel. Tohle stačilo v celkovém součtu (46 bodů) hned na první místo v šestičlenné skupině A! Plzeň ještě čtyři kola před koncem musela dávat pozor na celky za zády, ale právě poslední čtyři duely zvládla na jedničku a vyhoupla se dokonce do čela.

Ve skupině A se Slavií, Litvínovem, Chomutovem, Karlovými Vary a Kladnu Škoda nastřílela 71 branek, což je v této nejvíce. S 58 inkasovanými brankami se řadí na druhé místo defenzivních statistik. Nejlepším hráčem kanadského bodování Západočechů je zatím Petr Eret, jenž si připsal za sedmnáct odehraných duelů už devatenáct tref a šest asistencí.

Díky vybojované pozici v první trojce se nyní Plzeň kvalifikovala do skupiny o pořadí v play-off. Už má jistý postup do další skupinové fáze, která bude teprve klíčová v boji o postup do vyřazovacích bojů. Indiány teď čeká ve dvanáctičlenné skupině 22 zápasů, s každým týmem jednou doma a jednou venku. Když se umístí do čtvrté pozice, do další fáze si připíše dvoubodový bonus, když do osmého místa, dostane navíc alespoň bodík.

Ve skupině Plzeň čekají České Budějovice, Vítkovice, Třinec, Sparta, Slavia, Salzburg, Pardubice, Litvínov, Liberec, Kometa Brno a Vsetín. První dva domácí duely juniorka odehraje již v pátek v 17:00 a v sobotu 13:30, můžete je jít podpořit do Home Monitoring Arény.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient