Search
Close this search box.

Plzeňští hokejoví junioři skolili Spartu

Mladí indiáni se po venkovní sérii duelů konečně představili před vlastními fanoušky, hostili pražskou Spartu. Utkání načal Kokoška dorážkou na brankovišti, mezírku mezi betony Wolfa ale nenašel. Následně vypálil z levého kruhu Kaňák, Wolf černý nesmysl srazil do rohu. Mezi kruhy se zjevil poté Pour, gólman Pražanů zasáhl lapačkou. Pak se již skóre měnilo. Chalupa nejprve rozezvučel brankovou konstrukci a dorážkou rozvlnil síť Petr Eret. Rychlou odpověď málem přinesl Chlouba, po zasekávačce z mezikruží orazítkoval břevno. U pravé tyče také zkoušel své štěstí Jandus, Kolář si tento prostor pohlídal. Před první sirénou ještě předvedl velkou kličkovanou Kokoška, tváří v tvář Wolfovi ale se zakončením mezi betony neuspěl. Do kabin tak za těsného vedení odcházeli modrobílí.

Prostřední část načal Chlouba z levého kruhu, Kolář našel puk v lapačce. Pak obrana Sparty zapomněla na Vracovského, jeho svižnou střelu na lapačku Wolf vystihl. Vzápětí se na něj řítil i Pour, zakončení na vyrážečku také na muže s maskou Pražanů neplatilo. Na druhé straně vzal na sebe přečíslení dvou na jednoho Komárek, měl ale špatně seřízená mířidla. Těsně před druhou pauzou ještě Chalupa neuspěl z levého kruhu a Procházka u levé tyče. Drama tak pokračovalo.

Plzni se povedl vstup do poslední části. Kokoška našel od pravého mantinelu před branku najíždějícího Jakuba Poura, kterému prakticky jen stačilo nastavit hůl. Poté vypálili z pravého kruhu Chalupa a z levého Vracovský, stav zůstal nezměněn. Z mezikruží zase odražený puk z první napálil Kovařík nad. Na druhé straně vypálil pár kroků za modrou Pšenička, Kolář zasáhl lapačkou. V závěru utkání zkusili sparťané hru bez brankáře, paradoxně ale udeřili znovu domácí. Opuštěnou klec trefil z poloviny hřiště Jakub Pour. Indiáni tak berou za tři góly tři body a jako úřadující mistři mají jistotu play-off, to Sparta ještě o ní musí zabojovat.


Branky a nahrávky:
6. Eret (Chalupa, Kaňák), 41. Pour (Kokoška, Kaňák), 60. Pour (Rubner, Kokoška). Průběh utkání: 0:0, 3:0.
HC Plzeň 1929: Kolář (Červenka) – Kaňák, Kvasnička, Šilhán, Staněk, Štěpánek – Chalupa, Reitspies, Váňa, Markov, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Eret, Rubner, Vracovský.

HC Sparta Praha:
Wolf (Hofmann) – M. Jandus, Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek, Karoch – Komárek, T. Jandus, Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský, Wojnar.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient