Plzeňský obránce Allen dal hattrick, přesto se Západočeši vrací ze Švédska se smutkem

V české extralize se hokejisté Plzně na začátku sezony trápili, zato v Lize mistrů šli od vítězství k vítězství. Svou skupinu vyhráli, nechali za sebou švýcarské Lugano i finské Jyväskylä. V osmifinále si Západočeši lehce poradili s italským Bozanem a ve čtvrtfinále vyřadili naopak těsně švédskou Skellefteu.
Do semifinále dostali dalšího zástupce země s modrožlutou vlajkou. A tady dnes poprvé narazili. Porážka o tři góly se bude těžko proti tak silnému soupeři dohánět, ale Plzeňští to samozřejmě v odvetě (15. 1.) nevzdají.

Frölunda Indians – HC Plzeň 6:3

Skvělý zápas za Plzeň odehrál americký obránce Conor Allen, který vstřelil hattrick. Přesto z toho po zápase nemohl mít velkou radost.
Hostům nevyšel příliš začátek. Už ve 12. minutě prohrávala Plzeň o dva góly. Pak se sice povedlo Allenovi dvěma góly skóre vyrovnat, jenže Švédové kontrovali rychlými třemi brankami. Když přidali ve 48. minutě na 6:2, bylo o zápase rozhodnuto. Allen pak ještě aspoň dal jeden gól, takže odveta nebude úplně bez šance na postup do finále.

Branky a nahrávky: 6. Mustonen (Ekbom), 12. Rakhshani (Lasch, Genoway), 28. Lasch (Carlsson, Fagemo), 30. Grönlund (Rakhshani, Friberg), 32. S. Hjalmarsson (Stalberg, Sigalet), 48. Rakhshani (Lasch, J. Lundqvist) – 19. Allen, 25. Allen (P. Straka, N. Jones), 51. Allen (Gulaš, Jan Kovář). Rozhodčí: Kauokari, Vikman (oba Fin.) – Pihlblad, Nyqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2975.

Plzeň: Milčakov (30. D. Frodl) – Pulpán, Čerešňák, Allen, N. Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička – Gulaš, Jan Kovář, V. Němec – Eberle, Kodýtek, P. Straka – Kratěna, Kracík, D. Kindl – Kantner, Preisinger, Indrák. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík, J. Špaček a Pejchar.