Plzeňský kraj poskytl obcím sazenice lípy srdčité na podporu akce Lípa republiky 2018

Celkem 276 kusů sazenic lípy srdčité obdrží od Plzeňského kraje 174 obcí v rámci projektu „Lípy republiky 2018“. Plzeňský kraj vyhlásil tento projekt při příležitosti oslav 100 let od vzniku republiky. Sazenice lípy srdčité včetně výsadbového materiálu budou obcím předány do 28. 10. 2018, aby bylo možné lípy vysadit právě k tomuto výročí. Cena výsadbového materiálu činí 1 174 korun na jednu sazenici.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak