Plzeňské náměstí rozezněly koledy, zpívalo více než 3500 lidí

Po celé České republice v jeden čas, ve středu 12. prosince od 18 hodin, zpívali lidé vánoční koledy v rámci projektu Česko zpívá koledy. V Plzni se sešlo na náměstí Republiky 3590 občanů. Druhým místem, kde si občané připomněli koledy, bylo u vánočního stromu před radnicí na Slovanech. Společně s Plzeňany si za město Plzeň vánoční koledy zazpívali primátor Martin Baxa a náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková. Česko zpívá koledy je společným projektem Českého rozhlasu a regionálního Deníku. Již tradiční akce vznikla před 21 lety právě v Plzni.

„Jsem velmi rád, že si díky Českému rozhlasu Plzeň můžeme u nás připomínat krásné vánoční tradice – zpěv koled a předchozí rozsvěcení našeho stromu dělají naše pravé plzeňské Vánoce. A že jsme se zde potkali v tak velkém počtu, svědčí o tom, že nám tradice lhostejné nejsou. Chtěl bych vám popřát krásný adventní čas, klidné a pohodové svátky a do nového roku nám všem a naší krásné Plzni všechno dobré, na prvním místě především zdraví, štěstí a spokojenost, a aby se v našem městě krásně žilo,“ popřál přítomným primátor Martin Baxa.

Náměstkyně Eliška Bartáková všem Plzeňanům popřála krásný adventní čas a do nového roku mnoho úspěchů a především zdraví.

V letošním roce si společně občané v rámci Česko zpívá koledy na více než osmi stovkách míst připomněli vánoční koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce valaši, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a nechyběla ani vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

V Plzeňském kraji se zapojily do projektu více než čtyři desítky míst, například města Chlumčany, Spálené Poříčí, Přeštice, Kasejovice, Blovice, Domažlice či Klatovy. Na zpívání v Plzeňském kraji se sešlo více než osm tisíc lidí. V celé České republice zpívalo více než 130 tisíc lidí.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient