Plzeňské náměstí rozezněly koledy, zpívalo více než 3500 lidí

Po celé České republice v jeden čas, ve středu 12. prosince od 18 hodin, zpívali lidé vánoční koledy v rámci projektu Česko zpívá koledy. V Plzni se sešlo na náměstí Republiky 3590 občanů. Druhým místem, kde si občané připomněli koledy, bylo u vánočního stromu před radnicí na Slovanech. Společně s Plzeňany si za město Plzeň vánoční koledy zazpívali primátor Martin Baxa a náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková. Česko zpívá koledy je společným projektem Českého rozhlasu a regionálního Deníku. Již tradiční akce vznikla před 21 lety právě v Plzni.

„Jsem velmi rád, že si díky Českému rozhlasu Plzeň můžeme u nás připomínat krásné vánoční tradice – zpěv koled a předchozí rozsvěcení našeho stromu dělají naše pravé plzeňské Vánoce. A že jsme se zde potkali v tak velkém počtu, svědčí o tom, že nám tradice lhostejné nejsou. Chtěl bych vám popřát krásný adventní čas, klidné a pohodové svátky a do nového roku nám všem a naší krásné Plzni všechno dobré, na prvním místě především zdraví, štěstí a spokojenost, a aby se v našem městě krásně žilo,“ popřál přítomným primátor Martin Baxa.

Náměstkyně Eliška Bartáková všem Plzeňanům popřála krásný adventní čas a do nového roku mnoho úspěchů a především zdraví.

V letošním roce si společně občané v rámci Česko zpívá koledy na více než osmi stovkách míst připomněli vánoční koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce valaši, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a nechyběla ani vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

V Plzeňském kraji se zapojily do projektu více než čtyři desítky míst, například města Chlumčany, Spálené Poříčí, Přeštice, Kasejovice, Blovice, Domažlice či Klatovy. Na zpívání v Plzeňském kraji se sešlo více než osm tisíc lidí. V celé České republice zpívalo více než 130 tisíc lidí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak