Search
Close this search box.

Plzeňská Zoo otevřela expozici Filipíny s tropickými motýly a krokodýly

Plzeňská zoologická zahrada má novou expozici. Pavilon nazvaný Filipíny otevírá návštěvníkům svět velkých volně poletujících tropických motýlů a také část věnovanou krokodýlům, skleník je plný tropických rostlin. Za město Plzeň, jež na vybudování expozice poskytlo finanční prostředky, se dnes slavnostního otevření zúčastnili první náměstek primátora Martin Baxa spolu s náměstkyní Evou Herinkovou a náměstky Pavlem Kotasem a Petrem Náhlíkem.

„Mám velikou radost, že se nám podařilo zoologickou zahradu opět rozšířit o velmi zajímavou expozici,“ řekl v úvodu Martin Baxa. Za nápad vybudovat novou atrakci plzeňské zoo poděkoval jejímu řediteli Jiřímu Trávníčkovi.

„Dominantními zvířaty jsou v pavilonu tropičtí motýli, hlavně z Filipín. Je velmi složité je chovat a udržet při životě. V expozici jsou ale i vzácní filipínští krokodýli, zatím mláďata. Dále návštěvníci uvidí vodní želvy, agamy, gekony, varany, hady a další,“ přiblížil ředitel zoologické zahrady Jiří Trávníček.

Budova pavilonu pochází z 50. let, první expozice v ní vznikly v letech 1962 až 1964. Nové Filipíny zaujímají místo bývalého bazénu aligátorů (později želv) u občerstvení i prostor po varanech komodských upraveném v roce 1997. Expozice navazuje na sousední Talarak s ptáky a savci. Společně připomínají mizející přírodu a ochranářské snažení na Filipínách.

Stavba stála celkem 16 milionů korun, první etapa byla realizována před dvěma lety, kdy byly původní prostory vybourány a vznikla hrubá stavba za čtyři miliony korun s DPH. Druhá etapa stála 12 milionů korun včetně DPH a zahrnula kompletní dobudování a vybavení objektu mimo jiné vzduchotechnikou, speciální technologií filtrace vody, prosklenými terárii, vnitřními dekoracemi a dalšími prvky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient