Plzeňská vodárna zahájila stavbu splaškové kanalizace v Plzni-Lhotě

Výstavbu splaškové kanalizace v městském obvodu Plzeň 10 – Lhota zahájila ve čtvrtek 27. září společnost Vodárna Plzeň a. s. Půjde o vybudování nové kanalizační stoky o délce přibližně 10,5 kilometru a tři čerpací stanice odpadních vod. Stavba za 155 milionů korun bez DPH by měla být hotová do konce listopadu 2020. VODÁRNA získala na stavbu z Operačního programu Životní prostředí v rámci Strategie ITI plzeňské metropolitní oblasti dotaci ve výši bezmála 89 milionů korun.

Samotná kanalizační síť je navržena tak, aby byly všechny splaškové vody odváděny do centrální čistírny odpadních vod v Plzni v Jateční ulici. Systém splaškové kanalizace Lhoty bude napojen na kanalizační systém Valchy, a to prostřednictvím gravitačních stok v kombinaci se třemi čerpacími stanicemi, jež budou postupně předávat splaškové vody ze Lhoty směrem na Valchu. Zhotovitelem stavby je Společnost Odkanalizování Lhoty. Jde o sdružení zhotovitelů STAVMONTA spol. s. r. o. a PORR a. s.

Kromě vlastní výstavby kanalizační sítě se Vodárna podílí i na napojení obyvatel Lhoty na tuto síť. „Vodárna nechá na vlastní náklady vypracovat pro obyvatele městského obvodu projektovou dokumentaci kanalizačních přípojek včetně inženýrské činnosti vedoucí k získání územního rozhodnutí,“ uvedl technický náměstek plzeňského primátora Pavel Šindelář, předseda představenstva Vodárny. Tyto náklady se pohybují ve výši 1,2 milionu korun bez DPH.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak