Plzeňská veřejnost se může vyjádřit k prostoru Americká – Sirková do konce června

Ve středu 20. června představili městští architekti přímo v terénu před bývalým Priorem návrh revitalizace prostoru Americká – Sirková. Útvar koncepce a rozvoje města Plzně daným setkáním, jehož se zúčastnilo několik desítek občanů, nekončí se zjišťováním názorů, přání a představ občanů o daném prostoru. Až do konce června se zájemci k řešenému území, jenž je vstupní bránou do města, mohou vyjádřit v online dotazníku na webu www.ukr.plzen.eu. Došlé názory pomohou městským architektům při dopracování studie, která bude následně zveřejněna na výše zmíněném webu.

„Řešený veřejný prostor je ústředním místem nejen lokality Americká – Sirková, ale i jedním z hlavních veřejných prostor celé centrální části Plzně. Každodenně sem vedou kroky více než 30 tisíc lidí, kteří přicházejí v obou směrech z rušné obchodní třídy, hlavního vlakového nádraží, historického centra či mimořádně navštěvovaného místního pivovaru a fotbalového stadionu. Současný stav místa je natolik nevyhovující, že revitalizaci nelze odkládat,“ vysvětlil Jaroslav Holler, architekt Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

Na základě analýzy území byly definovány čtyři cíle rozvoje prostoru křižovatky Americká – Sirková:

Důstojná brána do města
Dobrá adresa
Moderní přestupní uzel
Bezpečnost a udržitelnost

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak