Plzeňská lvíčata už mají jména

Trojice lvíčat, která přišla na svět v květnu v plzeňské zoologické zahradě, se nyní dočkala křtin. Mláďata porodila samice lva berberského Tamika, která nyní tedy pečuje o dva samečky a jednu samičku. Samička dostala jméno Damali, což znamená v arabštině „krásná představa“, tmavší sameček má jméno Deema, tedy „tmavý oblak“ a světlejší je Dabir, což znamená v překladu „soudce“.

Lvíčata jsou zatím pod přísným dohledem ošetřovatelů. „Pavilon bude otevřen pro veřejnost nejprve ve zkušebním režimu. Žádáme návštěvníky o maximální ohleduplnost. V případě, že lvice a lvíčata budou na návštěvníky nepříznivě reagovat, může být ještě krátkodobě pro návštěvníky uzavřen,“ uvedl mluvčí zoologické zahrady Martin Vobruba. „V dohledné době přistoupíme i ke spojování tlupy. Lvíčata mohou být s matkou oddělena do porodního boxu, takže nemusí být vidět po celý den. Děkujeme za pochopení,“ dodal mluvčí.

V Evropě nyní chová lvy berberské zhruba třicet zoologických zahrad. Tento poddruh v 1. polovině 20. století v přírodě zcela vymřel. V zoo se dožívá až 20 let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak