Search
Close this search box.

Plzeňská lvíčata už mají jména

Trojice lvíčat, která přišla na svět v květnu v plzeňské zoologické zahradě, se nyní dočkala křtin. Mláďata porodila samice lva berberského Tamika, která nyní tedy pečuje o dva samečky a jednu samičku. Samička dostala jméno Damali, což znamená v arabštině „krásná představa“, tmavší sameček má jméno Deema, tedy „tmavý oblak“ a světlejší je Dabir, což znamená v překladu „soudce“.

Lvíčata jsou zatím pod přísným dohledem ošetřovatelů. „Pavilon bude otevřen pro veřejnost nejprve ve zkušebním režimu. Žádáme návštěvníky o maximální ohleduplnost. V případě, že lvice a lvíčata budou na návštěvníky nepříznivě reagovat, může být ještě krátkodobě pro návštěvníky uzavřen,“ uvedl mluvčí zoologické zahrady Martin Vobruba. „V dohledné době přistoupíme i ke spojování tlupy. Lvíčata mohou být s matkou oddělena do porodního boxu, takže nemusí být vidět po celý den. Děkujeme za pochopení,“ dodal mluvčí.

V Evropě nyní chová lvy berberské zhruba třicet zoologických zahrad. Tento poddruh v 1. polovině 20. století v přírodě zcela vymřel. V zoo se dožívá až 20 let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient