Search
Close this search box.

Plzeňská legenda se rozloučila s kariérou

Fotbalovým králem v Česku je nyní pražská Slavia. Pokud bychom však hodnotili úspěšnost českých klubů podle např. poslední „osmiletky“, nejlepším týmem je jednoznačně Viktoria Plzeň. Nejenom že od roku 2011 získala pět titulů, tři stříbra a jedno třetí místo, ale dokázala se prosadit v Evropě (mimo jiné dvojí účast v základní skupině Ligy mistrů). Většinu těchto úspěchů zažil s týmem i slovenský útočník Marek Bakoš, který včera ukončil kariéru.

Bylo to pro něj velmi emotivní loučení. Nejenom kvůli uvědomění si, že už nikdy nenaskočí do mistrovského zápasu, ale především díky plzeňským fanouškům, kteří včera při zápase s Ostravou vyvolávali jeho jméno před, během, ale hlavně po zápase. „Je to příjemný pocit a zpětná vazba. Člověku to říká, že je fotbalem naplňoval a dokázali to ocenit. Pro mě je to největší možná pocta, že si mě zapamatovali a fandí mi. Děláte práci pro lidi, sami se tím navíc bavíte,“ uvedl Bakoš.

Šestatřicetiletý, teď už bývalý, skvělý útočník by měl ale v Plzni zůstat, pravděpodobně jako asistent u mužského béčka. Sám to však ještě nechce prozradit. „Existují určité možnosti, ale vyřešené to ještě není. Pravděpodobně bych ale měl zůstat v Plzni, ještě se to musí doladit, pak se to fanoušci dozvědí,“ nastínil Bakoš.

Stejně tak si ještě není stoprocentně jistý, kdy se uskuteční rozlučkový zápas. „Uvidíme, jak se to vyvine. Teď na to odpovědět neumím. Časově se to nepodařilo dát do kupy, abychom to oznámili trochu dřív. Byla to moje chyba, do poslední chvíle jsem si to pořád rozmýšlel, jestli budu pokračovat v profesionální kariéře. Lidé se to mohli dozvědět dřív. Věřím, že svého rozhodnutí nikdy nebudu litovat,“ podotkl 14ti násobný slovenský reprezentant s přezdívkou „Baky“.

Odchovanec Nové Bani nastřílel v plzeňském dresu během 167 zápasů 54 branek. V české lize však nastupoval i za Liberec (40 – 13).

„Byl, tuším, u všech našich milníků, to znamená poháry, Champions League, Evropskou ligu… Přišel sem skromný kluk z Púchova a myslím si, že jako skromný kluk končí. Ale odvedl tady obrovský kus práce a my mu samozřejmě za to hodně děkujeme,“ dodal trenér Plzně Pavel Vrba.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient