Plzeňská kriminálka rozpletla hrůzný případ týrání malého dítěte

Kriminalisté Městského ředitelství policie Plzeň zahájili trestní stíhání jednadvacetileté ženy ze spáchání zločinu týrání svěřené osoby a týrání osoby žijící ve společné domácnosti. Dále policisté obvinili jednapadesátiletou ženu ze spáchání zločinu opuštění dítěte nebo svěřené osoby.

Velmi významnou pomoc pro odhalení těchto činů bylo, že ošetřující lékař téměř roční holčičky dal podnět kriminalistům o možném týrání. Mladá matka své nezletilé dítě nejméně v jednom případě udeřila o tvrdou podložku, kdy v důsledku toho došlo ke zraněním, které si vyžádalo hospitalizaci dívenky a její několika denní léčba. Dítě bylo následně svěřeno do pěstounské péče rodinnému příslušníkovi, a to 51 leté ženě. Klidu a péče se ovšem dívence nedostavilo. Pěstounka holčičku několikrát přenechala matce (ač ji to bylo soudem zakázáno), která jí opět ubližovala a intenzivně třásla. Tímto jednáním způsobila žena dítěti taková zranění, že bylo v bezprostředním ohrožení života. Díky lékařské pomoci dívka žije, ale bude mít následky na celý život. Oběma ženám hrozí osmi letý pobyt za mřížemi.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.