Plzeňská knihovna představí svůj nový bibliobus

Knihovna města Plzně představí svůj bibliobus na knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Plzeň 2018, který se uskuteční v pátek 21. a v sobotu 22. září v prostorách DEPO2015.

„Posádka složená z knihovníků a řidiče představí zájemcům celý provoz, jak z knihovnického, tak i technického hlediska. Pro děti zde bude připravena řada drobných soutěží, hádanek a kvízů, ale hlavně miniaturní bibliobus. Ten je vytvořený z knihovnického vozíku. Děti i dospělí budou mít možnost vyzkoušet si jeho ne zrovna jednoduché ovládání na jízdní dráze, která bude připravená přímo pro ně,“ popsala Markéta Skálová z Knihovny města Plzně.

V současné době fungují bibliobusy v Čechách jen čtyři, tři z nich jsou v Praze a čtvrtý právě v Plzni. Jde o speciálně upravený autobus, který dojíždí se svými službami za čtenáři do hůře dostupných plzeňských lokalit. Služby jsou určeny zejména seniorům a špatně pohyblivým lidem, dětem, maminkám na mateřské dovolené, ale i všem ostatním, kteří rádi čtou. Na ploše 20 metrů čtverečných nabízí zhruba tři tisíce knížek (beletrie a populárně naučné literatury) a až padesát titulů časopisů z letošního a loňského roku.

Na veletrhu Svět knihy Plzeň 2018 budou prezentovat celorepubliková i regionální nakladatelství svoji produkci, pro zájemce je připraven pestrý doprovodný program besed, výstav, divadla a autorského čtení. Akce v Plzni je pojata jako regionální součást stejnojmenného úspěšného pražského veletrhu, který se koná vždy v květnu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak