Search
Close this search box.

Plzeňská knihovna představí svůj nový bibliobus

Knihovna města Plzně představí svůj bibliobus na knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Plzeň 2018, který se uskuteční v pátek 21. a v sobotu 22. září v prostorách DEPO2015.

„Posádka složená z knihovníků a řidiče představí zájemcům celý provoz, jak z knihovnického, tak i technického hlediska. Pro děti zde bude připravena řada drobných soutěží, hádanek a kvízů, ale hlavně miniaturní bibliobus. Ten je vytvořený z knihovnického vozíku. Děti i dospělí budou mít možnost vyzkoušet si jeho ne zrovna jednoduché ovládání na jízdní dráze, která bude připravená přímo pro ně,“ popsala Markéta Skálová z Knihovny města Plzně.

V současné době fungují bibliobusy v Čechách jen čtyři, tři z nich jsou v Praze a čtvrtý právě v Plzni. Jde o speciálně upravený autobus, který dojíždí se svými službami za čtenáři do hůře dostupných plzeňských lokalit. Služby jsou určeny zejména seniorům a špatně pohyblivým lidem, dětem, maminkám na mateřské dovolené, ale i všem ostatním, kteří rádi čtou. Na ploše 20 metrů čtverečných nabízí zhruba tři tisíce knížek (beletrie a populárně naučné literatury) a až padesát titulů časopisů z letošního a loňského roku.

Na veletrhu Svět knihy Plzeň 2018 budou prezentovat celorepubliková i regionální nakladatelství svoji produkci, pro zájemce je připraven pestrý doprovodný program besed, výstav, divadla a autorského čtení. Akce v Plzni je pojata jako regionální součást stejnojmenného úspěšného pražského veletrhu, který se koná vždy v květnu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient