Search
Close this search box.

Plzeňská knihovna představí svůj nový bibliobus

Knihovna města Plzně představí svůj bibliobus na knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Plzeň 2018, který se uskuteční v pátek 21. a v sobotu 22. září v prostorách DEPO2015.

„Posádka složená z knihovníků a řidiče představí zájemcům celý provoz, jak z knihovnického, tak i technického hlediska. Pro děti zde bude připravena řada drobných soutěží, hádanek a kvízů, ale hlavně miniaturní bibliobus. Ten je vytvořený z knihovnického vozíku. Děti i dospělí budou mít možnost vyzkoušet si jeho ne zrovna jednoduché ovládání na jízdní dráze, která bude připravená přímo pro ně,“ popsala Markéta Skálová z Knihovny města Plzně.

V současné době fungují bibliobusy v Čechách jen čtyři, tři z nich jsou v Praze a čtvrtý právě v Plzni. Jde o speciálně upravený autobus, který dojíždí se svými službami za čtenáři do hůře dostupných plzeňských lokalit. Služby jsou určeny zejména seniorům a špatně pohyblivým lidem, dětem, maminkám na mateřské dovolené, ale i všem ostatním, kteří rádi čtou. Na ploše 20 metrů čtverečných nabízí zhruba tři tisíce knížek (beletrie a populárně naučné literatury) a až padesát titulů časopisů z letošního a loňského roku.

Na veletrhu Svět knihy Plzeň 2018 budou prezentovat celorepubliková i regionální nakladatelství svoji produkci, pro zájemce je připraven pestrý doprovodný program besed, výstav, divadla a autorského čtení. Akce v Plzni je pojata jako regionální součást stejnojmenného úspěšného pražského veletrhu, který se koná vždy v květnu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient