Plzeňská karta nabízí novou službu Senior pas

Plzeň chce ještě více benefitů pro své starší občany, a proto rozšiřuje možnost slev vázaných na tzv. Senior Pas. Ten nabízí slevy a výhody nejen na území západočeské metropole, kraje, ale i po celé České republice. Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) a statutární město Plzeň představují ve spolupráci se Senior Pasem nové využití Plzeňské karty pro cestující ve věku nad 55 let. Jedná se o spojení Plzeňské karty a Senior Pasu, které je zcela unikátní a první svého druhu v České republice. Držitelé Plzeňské karty s logem Senior Pasu pak mohou čerpat slevy a výhody u zapojených subjektů v rámci celé České republiky. Jedná se o jeden z projektů konceptu Smart City Plzeň, kterým se snaží západočeská metropole zpříjemňovat a zkvalitňovat život svých občanů a návštěvníků.

„Senior Pas je projektem, který, byť s označením senior, cílí na populaci již od 55. roku, tedy na aktivní veřejnost. Plzeň je městem, které z pohledu demografie sice nejrychleji stárne, ale o to více soustřeďuje pozornost právě na potřeby občanů ve zralém a pokročilém věku. Vedle úspěšné služby Senior Expres a nespočet projektů na podporu aktivního života, je Senior Pas dalším benefitem, kterým se snažíme zvýšit komfort života dříve narozených spoluobčanů – naším záměrem je rozšíření sítě partnerů na území města v dohledné době tak, aby nabídka slev a výhod byla pro držitele Senior Pas zajímavá a lukrativní – podobně, jako je tomu na jižní Moravě,“ přiblížil podstatu záměru primátor města Martin Zrzavecký.

„Ke spuštění projektu Senior Pas nás inspirovala iniciativa Jihomoravského kraje, který do České republiky přenesl projekt Family pass úspěšný zejména v Rakousku a Švýcarsku. K 1. říjnu 2018 spouští město Plzeň ve spolupráci s PMDP projekt Senior pas a příští rok chceme spustit projekt Rodinný pas,“ uvedl Petr Náhlík, náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí.

Za 8 let své existence si získal Senior Pas přes 300 tisíc členů a tato základna se stále rozrůstá. Nabízené slevy jsou zaměřené na zdravotnictví, lázeňství, cestování, ubytování, stravování, slevy na zboží, vstupy do kulturních zařízení, apod.

„Přesah dopravní karty do sociální oblasti je pro nás novým tématem a věříme, že spoluprací se Senior Pasem otevíráme dveře k další škále služeb, které bude možné s naším produktem využívat,“ řekl Radomír Kozler, ředitel úseku Plzeňská karta.

PMDP Plzeňskou kartu spojenou se Senior Pasem vydávají od začátku října letošního roku, a to na Zákaznických centrech na Denisově nábřeží 12 a Klatovské třídě 12. V případě, že zájemce o Senior Pas je již držitelem Plzeňské karty, není potřeba vystavovat kartu novou, ale zdarma mu bude vydána přelepka na jeho platnou Plzeňskou kartu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak