Plzeňská filharmonie vystoupila s hudbou fantastických filmů v Německu

Pán prstenů, Hvězdné války, Harry Potter, Piráti z Karibiku nebo James Bond, nejen s těmito melodiemi ze slavných filmů vystoupila Plzeňská filharmonie na festivalu Elbenwald v sobotu 11. srpna v Eventparku Luhmühlen u německého Westergellersenu v Dolním Sasku.

Mezinárodní festival, zaměřený na setkání fanoušků žánrů sci-fi, fantasy, počítačových her, filmů a filmové hudby, nabídl návštěvníkům vedle bohatého zábavného programu, autorských čtení a workshopů také setkání s herci jako je Tom Felton nebo Evanna Lynchová, kteří si zahráli ve filmové sérii o Harrym Potterovi v rolích Draca Malfoye a Lenky Láskorádové, nebo Jamie Campbell Bower, jenž účinkoval ve filmech Stmívání nebo Město kostí.

Téměř 80 hudebníků orchestru Plzeňské filharmonie, který dirigoval Chuhei Iwasaki, vzalo na fantastickou cestu do světů kolem 3,5 tisíce posluchačů. S filharmoniky vystoupila také zpěvačka Vendula Příhodová, která letos obsadila druhé místo v Grandfinále soutěže Hlas Československa. Setkat se s ní však mohou i diváci muzikálu Mauglí v pražském divadle Kalich.

Plzeňská filharmonie má dlouholeté zkušenosti s projekty, ve kterých se věnuje náročné filmové hudbě, s nimiž pravidelně slaví úspěchy zejména v Německu a Rakousku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak