Plzeňská filharmonie vystoupila s hudbou fantastických filmů v Německu

Pán prstenů, Hvězdné války, Harry Potter, Piráti z Karibiku nebo James Bond, nejen s těmito melodiemi ze slavných filmů vystoupila Plzeňská filharmonie na festivalu Elbenwald v sobotu 11. srpna v Eventparku Luhmühlen u německého Westergellersenu v Dolním Sasku.

Mezinárodní festival, zaměřený na setkání fanoušků žánrů sci-fi, fantasy, počítačových her, filmů a filmové hudby, nabídl návštěvníkům vedle bohatého zábavného programu, autorských čtení a workshopů také setkání s herci jako je Tom Felton nebo Evanna Lynchová, kteří si zahráli ve filmové sérii o Harrym Potterovi v rolích Draca Malfoye a Lenky Láskorádové, nebo Jamie Campbell Bower, jenž účinkoval ve filmech Stmívání nebo Město kostí.

Téměř 80 hudebníků orchestru Plzeňské filharmonie, který dirigoval Chuhei Iwasaki, vzalo na fantastickou cestu do světů kolem 3,5 tisíce posluchačů. S filharmoniky vystoupila také zpěvačka Vendula Příhodová, která letos obsadila druhé místo v Grandfinále soutěže Hlas Československa. Setkat se s ní však mohou i diváci muzikálu Mauglí v pražském divadle Kalich.

Plzeňská filharmonie má dlouholeté zkušenosti s projekty, ve kterých se věnuje náročné filmové hudbě, s nimiž pravidelně slaví úspěchy zejména v Německu a Rakousku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient