Search
Close this search box.

Plzeň zná jména Nejlepších sportovců Plzeňského kraje 2017

Na sportovním trůnu ankety Nejlepšího sportovce Plzeňského kraje 2017 vystřídal Romana Hubníka fotbalista Michael Krmenčík, jenž hraje za FC Viktoria Plzeň a zároveň je českým reprezentantem. Výsledky ankety byly vyhlášeny ve čtvrtek 12. dubna v Měšťanské besedě. Za město se slavnostního galavečera zúčastnil radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka. Spolupořadatelem ankety je město Plzeň.

Michael Krmenčík prožil vloni velmi vydařenou sezonu, stal se nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem první ligy. Gólově se prosadil i v českém národním týmu.

Ženskou kategorii ovládla běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková z SC Plzeň. Ta letos poprvé startovala na Zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Ve skiatlonu zde skončila na 38. místě, na 10 kilometrů volně na 45. místě a na 30 kilometrů klasicky na 23. místě. S ženskou štafetou vybojovala 11. místo.

Kategorii kolektivů opanovali fotbalisté Viktorie Plzeň. Ženským kolektivem roku je extraligový tým atletek AK Škoda Plzeň, který vybojoval v extralize družstev druhé místo.

V juniorské kategorii obhájil prvenství sportovní střelec Filip Nepejchal z SSK Olymp Plzeň, mezi juniorkami excelovala též sportovní střelkyně, mistryně světa Kateřina Kolaříková z SSK Dukla Plzeň.

Trenérem roku je kouč fotbalistů plzeňské Viktorie Pavel Vrba. Do síně slávy vstoupili hokejisté Jiří Neubauer a Marek Sýkora, cyklista Alipi Kostadinov a házenkář Pavel Čejka.

Krajánkem roku se stali plzeňská rodačka tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a smíšená dvojice sportovní střelby Filip Nepejchal a Nikola Foistová.

Oceněny byly také dva týmy hendikepovaných sportovců, juniorský tým florbalistů-vozíčkářů SKH Meteor Plzeň a muži SK Indians Plzeň (powerchair hockey).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient