Plzeň vyhrála i v šestém zápase, Krmenčík nastřílel hattrick

(Aktualizováno před )

Vktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 6:1 (2:1)

Plzeň zatím neztratila ani bod a věřila, že v tom bude pokračovat i po tomto zápase. Na šesté vítězství v řadě jí zadělal její nejlepší střelec Krmenčík, který využil centr Hořavy – 1:0.
Mladá Boleslav vyrovnala ve 44. minutě. Brankář Kozáčik s obráncem Pernicou si tak dlouho dávali přednost, až toho využil Komličenko, který jim sebral míč a dopravil ho do sítě – 1:1.
To však nebylo v první půli vše. Těsně před odchodem do kabin se ještě domácí přece jenom dostali zpátky do vedení. A znovu byl autorem Krmenčík, který využil přihrávky Kopice – 2:1.
Krmenčík dokazuje, že má stejně jako vloni na podzim skvělou formu, v 52. minutě zkompletoval hattrick po akci Petržely a Čermáka – 3:1.
V 62. minutě se trefil i jiný plzeňský hráč, obránce Řezník zvyšoval už na 4:1.
Za pět minut mohl přidat Krmenčík svůj čtvrtý gól, ale jeho střelu do odkryté branky zablokoval jeden z obětavých obránců Mladé Boleslavi.
Diváci v posledních minutách vytleskávali nadšeně své hráče a to netušili, že ještě přijdou dvě branky. Obě vstřelil náhradník Řezníček. Nejdříve mu přihrával Limberský a poté Řezník.
Tým ze středních Čech si tak odváží debakl v podobě výsledku, který sám minulý týden uštědřil Opavě…

Branky: 21. Krmenčík (Hořava), 45+1. Krmenčík (J. Kopic), 52. Krmenčík (Al. Čermák), 62. Řezník, 90. Řezníček (Limberský), 90+4. Řezníček (Řezník) – 44. Komličenko
Karty: 34. Krmenčík (PLZ) – 30. Konaté (MBL), 48. Takács (MBL)

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, R. Hubník, Limberský – Hořava (84. Procházka), Hrošovský – M. Petržela, Al. Čermák, J. Kopic (88. Ekpai) – Krmenčík (74. Řezníček).
FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Král (65. Kateřiňák), Keresteš – Takács, Hůlka – Konaté (53. Jaroslav Diviš), Ladra, Přikryl (82. Hubínek) – Komličenko.

FK Jablonec – FC Sigma Olomouc 3:0 (0:0)
Hráči Sigmy předvedli ve čtvrtek skvělý výkon proti španělské Seville v rámci 4. předkola Evropské ligy, a tak byli jistě diváci v Jablonci zvědavi, jestli to dokáží zopakovat i u nich na stadioně.
První zajímavou šanci předvedli domácí ve 14. minutě, Doležal se po centru hezky položil do vzduchu, ale míč si cestu do branky nenašel.
Hned za minutu se předvedli i hosté. Po spolupráci Vepřeka a Texla musel zasahovat domácí gólman.
Ve 25. minutě zazmatkoval ve svém vápně olomoucký Zahradníček, ale Chramosta toho nakonec nedokázal využít. A za minutu znovu domácí hráči zvedli diváky ze sedadel, ti si ale hned zase se zklamáním sedli, s Holešovou střelou si Buchta věděl rady. Olomoucký brankář si za chvilku poradil i s Chramostovou střelou. Neuběhly ani dvě minuty a ti dva si souboj znovu zopakovali a opět byl úspěšný strážce olomoucké svatyně.
Buchta předvádí úžasné výkony, vytáhl se i s Masopustovou střelou.
Nakonec však přece jenom kapituloval. Stalo se to v 57. minutě, kdy Trávník rozehrál přímý kop, který hlavičkou usměrnil do sítě Doležal – 1:0.
A za pět minut přidal ten samý hráč druhý gól, tentokrát mu přihrával Chramosta – 2:0.
Olomoučtí mohli po chvíli snížit, ale Kalvachova střela jen těsně minula branku.
Jablonec ještě přidal ke konci zápasu jednu branku. V jednu chvíli to vypadalo, že Doležal bude autorem hattricku, ale nakonec přihrál do výhodnější pozice Trávníkovi a ten chytře přehodil brankáře Buchtu – 3:0.

Branky: 57. Doležal (Trávník), 62. Doležal (Chramosta), 89. Trávník (Doležal)
Karty: 26. P. Dvořák (OLO), 60. Vepřek (OLO)

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Masopust, Trávník (90. R. Acosta), Hübschman, Jovović (66. V. Kubista) – Chramosta (82. Považanec), Doležal.
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Chvátal (45. Sladký), Štěrba, Jemelka (74. Polom), Vepřek – Kalvach – Zahradníček, Texl, Houska, Manzia (63. Plšek) – P. Dvořák.