Plzeň uctila památku válečných veteránů

Na Den válečných veteránů 11. listopadu uctili občané Plzně památku padlých vojáků a připomněli si výročí sto let od ukončení první světové války, kdy bylo podepsáno příměří právě 11. listopadu 1918 ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiègne mezi Spojenci a Německem.

Pietní akt se konal u Pomníku Obětem válek za svobodu a demokracii v parku na Homolce v 11 hodin. Za město Plzeň položil věnec k pomníku první náměstek primátora Martin Baxa. Setkání uspořádaly plzeňská jednota Československé obce legionářské a Krajské vojenské velitelství Plzeň.

První náměstek Martin Baxa ve svém projevu především připomněl československé legionáře, bez nichž by samostatné Československo před sto lety nevzniklo. Poté na počest památce válečných veteránů zapálil svíčku a poklonil se jejich památce.

Pietního setkání se zúčastnili bývalí i současní příslušníci československé a české armády a samotní váleční veteráni.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak