Search
Close this search box.

Plzeň si zastřílela a odváží si z České Lípy všechny body

V pátek večer se v českolipské sportovní hale uskutečnilo poslední 22. kolo základní části Varta futsal ligy, ve kterém přívítali Démoni plzeňský Interobal. Byl to zápas, ve kterém už o nic nešlo ani jednomu týmu. Plzeň měla jisté druhé místo a Démoni už neměli šanci postoupit do play-off, na které ztráceli nedostižitelných šest bodů a na sestupové pozice měli náskok čtyři body. Zápas nakonec skončil vysokou výhrou hostů v poměru 8:2.

Zápas začal zostra, když už v první minutě ve svém vápně fauloval domácí brankář Sochůrek, což znamenalo penaltu pro hosty. Balón si na značku pokutového kopu postavil Tomáš Vnuk, zkusil to razantní střelou k levé tyči, Sochůrek však jeho úmysl přečetl a svůj faul odčinil chycenou penaltou. Poté se hrál vyrovnaný zápas, velkých šancí bylo na obou stranách poskrovnu. Až v šesté minutě se po Kotkově přihrávce ocitl tváří v tvář brankáři Němcovi Miroslav Rott a počínal si jako zkušený střelec a vyběhnuvšího brankáře hostí přehodil. Poté zazvonili brankové konstrukce na obou stranách. Hosté se nebyli schopní prosadit, tak jim k tomu pomohli domácí svým šestým faulem, tedy prodlouženou penaltou. K té se postavil Michal Štrajt a chladnokrevně vyrovnal. Za stavu 1:1 se tedy šlo do kabin na poločasovou přestávku.
Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, když se v jednadvacáté minutě prosadil Zdeněk Sláma. Nikdo nečekal, že je to předzvěst toho, co se bude dít v dalších minutách. Během deseti minut se změnil ukazatel na světelné tabuli z 1:1 na hrozivých 7:1 pro hosty z Plzně. Během této desetiminutovky nastřelili hosté ještě dvě tyče. Zápas už se poté pouze dohrával, hosté nastřeli další tyčku, následoval protiútok, který skončil rohem, po kterém snížil Matouš Kubelka na 2:7 z pohledu domácích. Na konečných 8:2 pro hosty v poslední minutě upravil Tomáš Vnuk.
Podtrženo, sečteno po vyrovnaném prvním poločase, rozhodl o osudu zápasu vstup Plzně do druhé půle, když dokázala dát během deseti minut šest branek a bylo po zápase.
Závěrem lze říci, že pro Démony končí sezóna i přes prohru dobře, když dokázali splnit cíl a zachránili pro Českou Lípu nejvyšší futsalovou soutěž i pro příští rok. Plzeň po výhře nakonec obsadila po základní části sezóny druhé místo, což znamená, že v play-off nastoupí proti týmu Svarog Teplice. Démoni končí sezónu na nepostupové deváté příčce.
Hodnocení trenéra Démonů Karla Kruliše: „Náš poslední zápas v letošní sezoně mohl být daleko lepší než je výsledek. Myslím, že do poločasu jsme Plzeň znatelné trápili a bylo to i o poločase slyšet na celou halu. (úsměv) Do druhé půle jsme šli s tim udržet Plzeň pod tlakem, ale po neproměněné šanci, kdy jsme mohli jít do vedení, což se bohužel nestalo, tak Plzeň přepnul motory a dala nám lekcí s produktivity. Plzeň vyhrála zaslouženě a přeji ji hodně štěstí do bojů o medaile. My se loučíme na 9. místě a mohu říct, že jsme spokojeni a budeme se připravovat na další sezonu. Démoni děkují fanouškum a sponzorům za podporu a doufají v jejich podporu i v příštím roce.“

FC Démoni Česká Lípa – SK Interobal Plzeň 2:8 (1:1)
Branky: 6. Rott (Kotek), 38. Kubelka (Bažant) – 16. Štrajt (10 m kop), 21. Sláma (Vnuk), 23. Künstner (Havel), 25. Štverák (Vnuk), 26. Sláma (Štverák), 28. Mižár (Vnuk), 31. Rozboud (Štverák), 40. Vnuk (Štverák)
Karty: 40. Bažant (CLI) – 33. Mižár (PLZ), 38. Künstner (PLZ)
FC Démoni Česká Lípa: Sochůrek (Kirov) – Švec (C), Bažant, Bejda, Havrda, Kořínek, Fichtner, Rott, Havlásek, Kotek, Kubelka
SK Interobal Plzeň: Němec (Bartůněk) – Holý, Vnuk, Štverák, Sláma, Havel, Buchta, Künster, Slavík, Křemen, Mižár (C), Štrajt, Rozboud
Rozhodčí: Cílek, Černý

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient