Search
Close this search box.

Plzeň si zahrává s titulem, opět ztratila body

Po podzimu měla Plzeň náskok na Olomouc 16 bodů. V tu chvíli nikdo nepochyboval, že by ještě mohla přijít o titul. Jenže na jaře se plzeňští fotbalisté neskutečně trápí a můžou jen „děkovat“ slávistům, že i oni nemají vždy ideální den, jinak by se v tuto chvíli ještě více strachovali o mistrovský titul.

I přes remízu se Slováckem pořád mají vše plzeňští hráči ve svých rukou. I když Slavia vyhraje v pondělí na Dukle, pořád bude ztrácet čtyři body.

Do první velké šance se dostala Plzně v 9. minutě, když Hořava poslal dopředu Kovaříka, ten odcentroval, ale před Krmenčíkem včas zasáhla obrana Slovácka. O deset minut později udělala hostující obrana velkou chybu, centrovaný míč propadl až před bránu Heči, Krmenčík hned rychle vypálil, ale trefil jen hostujícího gólmana.
Plzeň měla převahu, co se týká držení míče, hostující tým se mnoho do útočení nedostával, o čemž svědčí i jeho první rohový kop až ve 41. minutě…

Plzeň mohla otevřít skóre v 50. minutě, ale Hořava trefil jen břevno. Následnou dorážku poslal Zeman jen těsně vedle.
Posledně jmenovaný našel po chvíli hlavu Krmenčíka, s kterou si ale brankář Heča poradil.
Slovácko se více osmělovalo, přesto to byl pro domácí šok, že dokonce vstřelilo i branku. Sadílek využil velké chyby Kozáčika, přihrál Kubalovi a ten se nemýlil. Hosté se však dlouho neradovali, obzvlášť když vyrovnávací gól byl vlastní (Krejčí).
Slovácko si veze z Plzně bod hlavně díky brankáři Hečovi, který několik minut před koncem zápasu zlikvidoval šance Kopice a poté Chorého. Stejně bravurně si poradil s Krmenčíkovou střelou v posledních vteřinách.

„Osobně si myslím, že to byl náš nejlepší domácí výkon na jaře. Bohužel jsme zklamali ve finální fázi a navíc soupeři darovali gól,“ řekl trenér Plzně Pavel Vrba.

Plzeň -Slovácko 1:1 (0:0)
Branky:
78. Chorý (Zeman) – 70. Kubala (Sadílek)

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Petržela (74. Bakoš), Řezník, Hájek (14. Živulić), J. Kovařík – Hořava, Hrošovský – Zeman, Čermák (54. Chorý), Kopic – Krmenčík.
1.FC Slovácko: Heča – Juroška, Břečka, J. Krejčí, Reinberk – Janošek – Navrátil (76. Šimko), Sadílek, Machalík (57. S. Hofmann), Petr (83. Vasiljev) – Kubala.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient