Search
Close this search box.

Plzeň si začíná zahrávat s už jistým titulem

Pražská Bohemka já známá tím, že doma mnoho bodů nerozdává, ale že u sebe v Ďolíčku nasází Plzni pět gólů, tak to je asi největší šok tohoto jara.

V Plzni během zimy nedošlo v týmu k žádným výrazným změnám, a tak se očekávalo, že mužstvo pošlape skvěle i na jaře. Jenomže při sledování posledních plzeňských výkonu má člověk pocit, že se hráči snad vidí poprvé v životě. Navíc jim chybí sebevědomí a fotbalový um, kterým tak na podzim udivovali fotbalovou veřejnost. Aspoň tak to působilo v zápase s Bohemians, když ve 35. minutě prohrával lídr tabulky už 3:0! Pak si sice domácí dali vlastní gól, ale hned vzápětí jim Mašek vrátil tříbrankové vedení. Plzni se povedlo, tentokrát vlastním přičiněním, dát ještě branku před odchodem do kabin, ale přece jenom tušili, že to asi zas nebude to utkání, které je nakopne k podzimnímu kralování.
To se potvrdilo v druhém poločase, kdy domácí přidali další branku.
Opět tak může Plzeň děkovat Zlínu a Jihlavě, že na jaře sebraly body Slavii, jinak by už se o žádném náskoku mluvit nemohlo…

Bohemians Praha 1905 – Viktoria Plzeň 5:2 (4:2)
Branky: 35. a 38. Mašek, 11. Šmíd, 23. Reiter, 57. Tetteh – 37. vlastní Kocič, 41. Kopic. Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Vlasjuk. ŽK: Tetteh – Hořava, Kovařík, Hrošovský, Hájek. Diváci: 5000.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek, Hašek ml. – Reiter (87. Zaviška), Mašek, Bartek (90. Nečas) – Tetteh (79. Kabajev). Trenér: Hašek st.
Plzeň: Hruška – Limberský, Hubník, Hájek, Kovařík – Hořava (65. Ivanschitz), Hrošovský – Zeman (77. Petržela), Čermák (41. Bakoš), Kopic – Chorý. Trenér: Vrba.

Souboj o záchranářské body skončil remízou

Karviná sice není bezprostředně ohrožena sestupem jako Slovacko, přesto jí určitě ztracené body doma mrzí. Karvinští hráči mohli jít do zbytku soutěže s větším klidem.

MFK Karviná – 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Pochylý. ŽK: Čolič, Hošek, Šisler – Divíšek. Diváci: 3899.

Karviná: Le Giang – Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann – Šisler, Panák – Lingr (66. Voltr), Budínský (85. Weber), Kalabiška – Wágner (55. Janečka). Trenér: Mucha.
Slovácko: Heča – Juroška, Krejčí, Břečka – Daníček, Divíšek – Navrátil, Havlík, Machalík (87. Sadílek), Petr (83. Rezek) – Zajíc (73. Kubala). Trenér: Kordula.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient