Plzeň si veze výhru z Moskvy! Má tak pořád šanci hrát evropské poháry i na jaře

Jedině výhra dávala Plzni reálnou šanci skončit ve skupině Ligy mistrů na třetím místě a postoupit tak do jarních bojů Evropské ligy. A západočeský klub to dokázal. Sice prohrával od 10. minuty 0:1 a pak Procházka na konci první půle nepromněnil penaltu, ale nakonec zápas otočil.

CSKA Moskva – Plzeň 1:2 (1:0)

Domácí se dostali do vedení už v 10. minutě poté, co Petržela podkopnul v pokutovém území Ščennikova a nařízenou penaltu suverénně proměnil Vlašič – 1:0.
Tento gól domácí nabudil a měli skoro půl hodinu jasnou převahu, tu však nedokázali gólově potvrdit. Plzeň se postupně rozehrávala a zápas začal být herně vyrovnaný. Srovnané mohlo být i skóre, poté co Ščenikov fauloval v pokutovém území Řezníka. Odpískanou penaltu však Procházka neproměnil.
Své selhání však plzeňský záložník napravil v 56. minutě, když zužitkoval šikovnou kombinaci Kopiceho s Petrželou – 1:1.
Domácí zabrali, ale gól už se jim dát nepovedlo i díky skvělým zákrokům Hrušky. A byli to naopak hosté, kdo dal rozhodující gól. Hrošovský nacentroval do šestnáctky, kde si nejvýše vyskočil Hejda a hlavičkou pomohl Plzni ke třem bodům – 1:2.

Pokud Plzeň za 14 dní porazí doma AS Řím, už jí nemusí zajímat výsledek zápasu Real Madrid – CSKA Moskva, protože má s ruským týmem lepší vzájemné zápasy (první duel skončil remízou 2:2).

“Uhráli jsme z našeho pohledu úžasný výsledek a doufám, že k nám na jaře zase přijede nějaké velké mužstvo. CSKA musí v posledním kole uhrát něco s Realem, což bude mít těžké. My ale zas chceme něco uhrát s AS a odčinit porážku z Říma,” podotkl trenér Plzně Pavel Vrba.

Branky: 10. Vlašič z pen. – 56. Procházka, 81. Hejda. Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Niz.). ŽK: Obljakov, Čalov – Hubník, Hrošovský, Kopic.

CSKA Moskva: Akinfejev – Nababkin, Becao, Černov – Fernandes, Vlašič, Bistrovič, Ščennikov (46. Jefremov) – Sigurdsson, Čalov (80. Žamaletdinov), Obljakov (72. Kučajev). Trenér: Gončarenko.
Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský (46. Kopic) – Procházka, Hrošovský – Petržela (70. Havel), Čermák, Kovařík – Chorý (81. Řezníček). Trenér: Vrba.