Plzeň se stala členem Klastru Chytrý Plzeňský kraj

Klastr Chytrý Plzeňský kraj vznikl za účelem rozvoje konceptu chytrého regionu Plzeňského kraje a jeho posláním je propojit veřejné služby s novými informačními technologiemi a vytvářet podmínky pro realizaci nových technologií. Klastr je dobrovolným a nezávislým sdružením právnických a fyzických osob, zastupitelé města Plzně schválili na svém zasedání členství v daném spolku.

„Jsem přesvědčen o tom, že město Plzeň je takzvaně smart, tedy je chytrým městem, jsme lídry tohoto konceptu v České republice a pomocí nových technologií se nám daří zkvalitňovat a ulehčovat život našich občanů v krajské metropoli. Zapojením do klastru chceme spolupracovat s ostatními subjekty a přinášet další zlepšení pro život nejen našich občanů, ale i obyvatel kraje a také návštěvníkům,“ vysvětlil primátor Martin Zrzavecký. Podle něj se chce město v klastru věnovat zlepšování bezpečnosti obyvatel a tím i jejich kvality života, zlepšování životního prostředí v regionu Plzeňsko, ale také především zlepšení dopravní situace ve městech regionu Plzeňsko či zlepšení dostupnosti zdravotních a sociálních služeb.

Klastr Chytrý Plzeňský kraj se dále bude věnovat oblastem výzkumu a vzdělávání, praktické spolupráci s jinými subjekty v této oblasti na národní i mezinárodní úrovni, pořádat semináře, přednášky a konference. Klastr si klade za cíl spolupracovat i se školskými zařízeními, především s vysokými, středními školami a odbornými a výzkumnými institucemi.

Zastupování města Plzně ve valné hromadě klastru bude delegováno na ředitele Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně, příspěvkové organizace, jež je realizátorem projektu Smart City Plzeň.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak