Plzeň se představila v Senátu

Miroslav Horníček, Vilém Heckel a Bohumil Konečný – tři plzeňští rodáci byli představeni na již tradiční akci Den Plzně v Senátu v sobotu 1. září. Valdštejnská zahrada bude hostit výstavu o těchto třech významných Plzeňanech až do konce září. Vernisáže výstavy se zúčastnili senátoři Milada Emmerová a Lumír Aschenbrenner, jež převzali nad plzeňským dnem záštitu, společně s prvním náměstkem primátora Martinem Baxou.

„Výstava v krásných prostorách Valdštejnské zahrady je výběrem ze samostatných podzimních výstav plzeňských rodáků a pozvánkou k návštěvě Plzně na mnoho dalších akcí, jež připomenou pány Konečného, Horníčka a Heckela,“ uvedl Martin Baxa.

Návštěvníci Dne Plzně v Senátu si v sobotu užili také bohatý doprovodný program. K poslechu hrál Pilsner Jazz Band, výuku tance a taneční vystoupení připravila skupina Dance by Lion´s pod vedením Lenky Sekaninové. Nechyběla ani dobová módní přehlídka. Prezentovala se zde také Regionální potravina Plzeňského kraje, kterou získávají každoročně nejkvalitnější zemědělské a potravinářské výrobky, jež zvítězily v krajských soutěžích. V rámci akce mohli hosté ochutnat většinu vítězných výrobků nejen z posledního ročníku soutěže. Tradici bednářského umění předvedli bednáři Plzeňského Prazdroje a nechyběla ochutnávka piva.

Město Plzeň pořádá Dny Plzně v Senátu již od roku 2005 pravidelně každý rok s výjimkou let 2013 a 2014. Organizátorem výstavy je v letošním roce Odbor prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně. V loňském roce se Plzeň ve Valdštejnské zahradě prezentovala jako město loutkářství, v roce 2016 představila své unikátní prostory světoznámého architekta Adolfa Loose.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak