Plzeň se dnes střetne v Římě s místním AS. Je tu druhé kolo Ligy mistrů

Viktoria Plzeň se dnes od 21. hodin pokusí na římském stadioně překvapit domácího favorita a vzít mu aspoň bod.

Fotbalisté Plzně odlétali do Itálie s dobrou náladou, protože se jim povedlo v posledním ligovém kole porazit Spartu Praha. „Pokud budeme plnit to, co po nás chce trenér a třeba přidáme i nějakou nadstavbu, tak věřím, že bychom tu nějaký bod mohli uhrát,“ řekl na tiskové konferenci v Římě obránce Radim Řezník.
Plzni bude chybět záložník Jan Kopic, který se právě v utkání se Spartou zranil. „Kopi se bohužel zranil, ale my máme kvalitní kádr a jsou tam kluci, kteří místo něj můžou naskočit. Ať tam bude kdokoliv, tak určitě odvede 100 % a bude se snažit pomoct mužstvu,“ dodal Řezník.

Podle trenéra Pavla Vrby bude důležité si dát hlavně pozor na jejich rychlou přechodovou fázi. „Jsou tam obránci, kteří umějí tvořit hru. Jsou tam záložníci, kteří umějí podpořit útočnou fázi. Je tam Džeko. Několikrát už ukázali svoji tvář,“ říká o soupeři Vrba. Český trenér však zároveň dodává, že jeho tým nechce jenom bránit. „My se snažíme hrát kreativní fotbal, ale všichni víme, že kvalita Říma je mimořádná. Budeme se snažit hrát tak aktivně, jako už se nám to v Itálii několikrát podařilo,“ přeje si čtyřiapadesátiletý kouč Západočechů.

Plzeň v první kole Ligy mistrů remizovala smolně s CSKA Moskva 2:2, když už vedla dvoubrankovým rozdílem. O vítězství přišla v nastavení gólem z penalty.

Viktoria hrála s AS Řím v podstatě nedávno. Před dvěma lety se s tímto klubem střetla v rámci Evropské ligy. Zatímco doma remizovala 1:1, v Římě utrpěla porážku 1:4.
Za AS Řím už druhým rokem nastupuje český reprezentant Patrik Schick. Navíc v útoku je hvězda z Bosny Edin Džeko, který dříve hrával v Teplicích.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak