Plzeň s Libercem vstoupily lépe do play-off

Očekávané semifinálové duely české hokejové extraligy byly rozehrány. Liberec rozhodl o svém vítězství nad Brnem v prodloužení, Plzeň pak lehce šokovala snadným vítězstvím v Třinci.

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 – 1:0)

Domácí se dostali do vedení v páté minutě, když využili přesilovku. Hosté srovnali ještě před odchodem do kabin. Pak to byli naopak Brňané, kdo šel do vedení. To však netrvalo dlouho, za čtyři minuty bylo srovnáno a za dalších devět minut už zase domácí vedli. Ale opět se opakovala situace, že třetina skončila nerozhodným výsledkem. Třetí dějství žádnou branku nepřineslo, o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení, v kterém byli šťastnější hokejisté zpod Ještědu.
„Byl to zápas hodný semifinále. Mělo to výborné tempo, přišly i branky a myslím, že po těch šedesáti minutách bylo skóre spravedlivé. Obě mužstva měla v závěru možnost to rozhodnout. My jsme v prodloužení nevyužili tu šanci v přesilovce, kdy jsme nastřelili tyčku. Potom jsme se dostali pod tlak a po faulu měli šanci hrát přesilovku také domácí. I když jsme téměř dvě minuty statečně vzdorovali, nakonec strhli zápas na svoji stranu,“ podotkl brněnský kouč Kamil Pokorný.

Branky a nahrávky: 5. M. Kvapil (Ševc, Birner), 26. L. Hudáček, 35. L. Krenželok (Zachar, Šmíd), 69. P. Jelínek (Redenbach, L. Krenželok) – 20. P. Holík (Mueller, O. Němec), 22. Štencel (M. Erat), 37. Zaťovič (P. Holík). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Kis. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).

HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Zatímco Plzeň bojovala do poslední chvíle o semifinále (Olomouc zdolala až v sedmém zápase), Třinec zvládl čtvrtfinálovou sérii s Vítkovicemi snadno 4:0. Oceláři tak měli více času na regeneraci. Což se ale ve včerejším zápase neukázalo jako velká výhoda. Plzeň byla rozehrána, což se nakonec projevilo jako plus. „Věděli jsme, že Třinec měl rychlou sérii a dlouho stál. Byli jsme rozehraní a potvrdili jsme to. Na začátku série je to výhoda a my jsme toho využili. Do dalšího zápasu ale musíme jít s pokorou,“ řekla plzeňská hvězda Jan Kovář.
Jeho slova se potvrdila v první třetině, kterou Plzeňští vyhráli 2:1. Třinci se i přes velkou snahu nedařilo dát kontaktní gól a byli to znovu hosté, kdo se trefil. Domácí sice v poslední třetině dokázali vsítit gól, Plzeň však brzy kontrovala a rozhodla tak definitivně o svém vítězství.
Hned dneska se hrají druhé zápasy. „Musíme dobře zregenerovat, jde to v rychlém sledu. Musíme se připravit na to, že to bude jiné utkání, že do toho Třinec půjde jinak. Myslím, že nás trenéři dobře připraví, budeme chtít zítra vyhrát,“ uzavřel Kovář.

Branky a nahrávky: 45. Martin Růžička z tr. střílení – 11. Kracík (N. Jones, Indrák), 16. Gulaš (Jan Kovář), 34. Jan Kovář (Gulaš, P. Straka), 50. Jan Kovář (Gulaš). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 5161.

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.