Search
Close this search box.

Plzeň ocenila nejlepší atlety v kraji

Nejlepší atleti Plzeňského kraje za rok 2018 byli v pátek 7. prosince oceněni v Obřadní síni plzeňské radnici. Zároveň byly vyhlášeny výsledky Běžeckého poháru dětí a mládeže Plzeňského kraje, jehož se zúčastnilo bezmála 1500 závodníků. Na slavnostním aktu byl společně se zástupci Plzeňského kraje, sportovními funkcionáři a dalšími hosty přítomen plzeňský primátor Martin Baxa.

Primátor přivítal sportovce v obřadní síni a vyjádřil radost nad jejich úspěchy. Podle něj vyhlašování nejlepších atletů do krásných prostor radnice patří, protože atletika je důležitá jak pro sport samotný, tak i pro reprezentaci Plzně i celého Plzeňského kraje.

Atleti roku byli vyhlášeni v kategorii dospělí, junioři, dorost a žactvo. V kategorii dospělých zvítězil Jiří Kubeš z AK Škoda, v juniorech zabodoval Jakub Forejt ze stejného klubu, v dorostencích Linda Suchá z TJ Sokol Plzeň-Petřín a v kategorii žactvo byla nejlepší Petra Sičáková z ATLETCLUB Nýřany.

Akci doplnil kulturní a sportovní program. Vystoupil klavírista a vítěz mezinárodních soutěží Tomáš Hostýnek, na varhany zahrál Jan Tauer, člen orchestru Divadla J. K. Tyla. Představily se členky Storm balet studia Lucie Karlachová, Genot Silovská, akrobatické vystoupení u tyče předvedla Nikol Kalabzamá a píseň Václava Neckáře Půlnoční zazpívala studentka Sportovního gymnázia v Plzni Viktorie Tandlerová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient