Search
Close this search box.

Plzeň má nové vedení, novým primátorem je Martin Baxa

Novým primátorem Plzně se stal Martin Baxa (ODS), který již v čele západočeské metropole stál v letech 2010 až 2014, a od roku 2014 byl prvním náměstkem primátora. Martin Baxa byl zvolen ve čtvrtek na ustavujícím zasedání zastupitelstva, z celkových 46 hlasů přítomných zastupitelů jich získal 34. Zvoleni byli i jeho čtyři noví náměstci a čtyři další radní, všichni budou pro výkon funkce uvolněni. Koalici v Plzni tvoří zástupci čtyř stran, tedy ODS, ANO 2011, TOP 09 a ČSSD. Zbylé tři subjekty, konkrétně Česká pirátská strana, KDU-ČSL – PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ a KSČM, jsou v opozici.

„K našim hlavním prioritám budou patřit problematika dopravy včetně parkování, téma bezpečnosti, vylepšování veřejných prostranství, bytová výstavba a zaměříme se i na další oblasti,“ přiblížil klíčová témata nového vedení primátor Martin Baxa.

Prvním náměstkem primátora se stal Roman Zarzycký (ANO 2011). Ve své gesci bude mít správu a řízení majetkových účastí města Plzně v obchodních korporacích a také oblast sportu a cestovního ruchu. Technickým náměstkem primátora je Pavel Šindelář (ODS), který stejnou funkci zastával i v minulém volebním období. Náměstkyní pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí byla zvolena Eliška Bartáková (ANO 2011). Post náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí bude vykonávat Michal Vozobule (TOP 09).

Devítičlenné vedení města Plzně tvoří vedle primátora a čtyř náměstků i čtyři radní. Oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem bude mít na starost David Šlouf (ODS). Radním pro oblast Smart Cities a podporu podnikání se stal Vlastimil Gola (ANO 2011). Oblast školství bude mít ve své gesci Lucie Kantorová (ANO 2011). Radním pro oblast bezpečnosti je pro nové volební období končící primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Kromě nového vedení města Plzně byli na ustavujícím jednání zvoleni také předsedové tří výborů Zastupitelstva města Plzně. Předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně se stal Pavel Janouškovec (KDU-ČSL), funkci předsedkyně Výboru pro zadávání veřejných zakázek Zastupitelstva města Plzně bude vykonávat Helena Matoušová (ODS) a předsedou Finančního výboru Zastupitelstva města Plzně byl zvolen Jindřich Blažek (ANO 2011).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient