Plzeň má nové vedení, novým primátorem je Martin Baxa

Novým primátorem Plzně se stal Martin Baxa (ODS), který již v čele západočeské metropole stál v letech 2010 až 2014, a od roku 2014 byl prvním náměstkem primátora. Martin Baxa byl zvolen ve čtvrtek na ustavujícím zasedání zastupitelstva, z celkových 46 hlasů přítomných zastupitelů jich získal 34. Zvoleni byli i jeho čtyři noví náměstci a čtyři další radní, všichni budou pro výkon funkce uvolněni. Koalici v Plzni tvoří zástupci čtyř stran, tedy ODS, ANO 2011, TOP 09 a ČSSD. Zbylé tři subjekty, konkrétně Česká pirátská strana, KDU-ČSL – PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ a KSČM, jsou v opozici.

„K našim hlavním prioritám budou patřit problematika dopravy včetně parkování, téma bezpečnosti, vylepšování veřejných prostranství, bytová výstavba a zaměříme se i na další oblasti,“ přiblížil klíčová témata nového vedení primátor Martin Baxa.

Prvním náměstkem primátora se stal Roman Zarzycký (ANO 2011). Ve své gesci bude mít správu a řízení majetkových účastí města Plzně v obchodních korporacích a také oblast sportu a cestovního ruchu. Technickým náměstkem primátora je Pavel Šindelář (ODS), který stejnou funkci zastával i v minulém volebním období. Náměstkyní pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí byla zvolena Eliška Bartáková (ANO 2011). Post náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí bude vykonávat Michal Vozobule (TOP 09).

Devítičlenné vedení města Plzně tvoří vedle primátora a čtyř náměstků i čtyři radní. Oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem bude mít na starost David Šlouf (ODS). Radním pro oblast Smart Cities a podporu podnikání se stal Vlastimil Gola (ANO 2011). Oblast školství bude mít ve své gesci Lucie Kantorová (ANO 2011). Radním pro oblast bezpečnosti je pro nové volební období končící primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Kromě nového vedení města Plzně byli na ustavujícím jednání zvoleni také předsedové tří výborů Zastupitelstva města Plzně. Předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně se stal Pavel Janouškovec (KDU-ČSL), funkci předsedkyně Výboru pro zadávání veřejných zakázek Zastupitelstva města Plzně bude vykonávat Helena Matoušová (ODS) a předsedou Finančního výboru Zastupitelstva města Plzně byl zvolen Jindřich Blažek (ANO 2011).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak