Search
Close this search box.

Plzeň konečně vyhrála a vynutila si další semifinalový zápas

Plzeňským hráčům se ulevilo. Vítěz základní části extraligy odvrátil dnešní výhrou brzký konec v semifinále. Teď se série vrací opět do Plzně.

Utkání se od začátku hrálo ve velkém tempu, které zároveň přinášelo i šance, takže oba brankáři museli ukazovat všechny svoje kvality. A dařilo se jim to, v první třetině nedostali ani gól.

Branky přišly až ve druhém dějství. Plzeň se dostala do rychlého dvoubrankového vedení, postarali se o to Kracík s Davidem Kindlem. Brno mohlo snížit během minutové přesilovky 5 na 3, ale Plzeňští jim k tomu svou velkou bojovností a pozorností nedali možnost.

Brnu se nakonec povedlo dát gól z přesilovky a to v 52. minutě, úspěšným střelcem byl H. Zohorna. Brno tlačilo svého soupeře, ale další branku už nebylo schopno vstřelit.

Kamil Pokorný, trenér Brna: Odehráli jsme první třetinu lépe než v minulém zápase. Bohužel v úvodu druhé třetiny přišly naše dvě stejné chyby. Měli jsme dostatečný počet hráčů v obranném pásmu, ale protihráče jsme si špatně rozebrali. Soupeř chyby potrestal. Potřebovali jsme dát dříve kontaktní gól. Viděli jste, co se dělo po naší brance osm minut před koncem, kdy jsme snížili. V závěru se už hrálo na jednu branku. Dnes se štěstí přiklonilo k Plzni. Tak to prostě v play-off je.
Ladislav Čihák, trenér Plzně: Viděli jsme dramatické utkání a jsem rád, že jsme konečně vstřelili první gól a následně hned druhý. Trošku nás to uklidilo a věděli jsme, že Kometa do toho bude tlačit. Dobře jsme bránili, jen škoda té situace při gólu na 1:2. Kluci ale ukázali charakter a srdce. Nevzdali jsme to, splnili přání fanoušků a vrátil sérii do Plzně.

HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 52. H. Zohorna (M. Erat, Krejčík) – 22. Kracík (D. Sklenička, Kadlec), 24. D. Kindl (Kracík). Rozhodčí: Hodek, Hribik – D. Hynek, Zíka. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:1.

Brno: Čiliak – O. Němec, Štencel, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna – Haščák, P. Holík, Zaťovič – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vondráček, L. Čermák, Vincour. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.
Plzeň: M. Svoboda – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, Kadlec, D. Sklenička – Gulaš, Mertl, Stach – Indrák, Kratěna, Kantner – Schleiss, Kracík, D. Kindl – Pour, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient