Fotbalová Plzeň je blízko titulu, Slavia o něj nejspíše přišla kvůli remíze se Slováckem

Ještě před 14 dny se zdálo, že Slavia Praha hodně potrápí plzeňskou Viktorii v boji o český fotbalový titul. Jenomže zatímco Plzeň teď dvakrát za sebou vyhrála, slávisté dokázali jen dvakrát remizovat. Náskok Západočechů se tak navýšil na devět bodů a když v následném vzájemném souboji se Slavii (koná se 5. 5) vyhrají, mohou se radovat z titulu. Karviná se nadále bude strachovat o své setrvání v první lize.

Viktoria Plzeň – MFK Karviná 2:0 (1:0)

Plzeň začala utkání, jak je u ní obvyklé, náporem, jenže do vyložených šancí se příliš nedostávala. Když už se přece jenom dostala k zakončení, pozorný karvinský brankář byl na místě. V jednom případě už byl překonán, ale rozhodčí gól pro ofsajd neuznal.

Nakonec se ale přece jenom domácí fanoušci branky dočkali. Ve 39. minutě přihrál Kopic Hořavovi, který se trefil zpoza šestnáctky.

I druhý poločas začal stejně, tlakem domácího týmu. Karvinští však byli v defenzívě pozorní, případně si se střelami poradil brankář Le Giang. Poté to začali být hosté, kdo více kontroloval hru, až se z hlediště začal ozývat na adresu domácích pískot. To plzeňské hráče nakoplo k větší ofenzívě, ale definitivní pojistku vítězství se jim povedlo dát až v posledních vteřinách zápasu. Autorem gólu byl opět Hořava, který využil okénka v karvinské obraně.

„Jsem rád, že jsme konečně na jaře vyhráli doma a potvrdili tři body z Brna,“ řekl po zápase plzeňský trenér Pavel Vrba.

„Pokud bychom chtěli v Plzni uspět, chtělo to vstřelit gól – na 0:0 tady hrát nejde. V obou poločasech jsme měli minimum šancí, Plzeň nás přehrávala kombinací a vytvářela si spoustu šancí,“ podotkl k utkání karvinský trenér Josef Mucha.

Branky: 39. a 90.+1 Hořava. Rozhodčí: Berka – Arnošt, Antoníček. Bez karet. Diváci: 9378.

Plzeň: Kozáčik – Havel, Hubník, Řezník, Kovařík – Hořava, Hrošovský – Zeman (82. Petržela), Čermák (90.+3 Ivanschitz), Kopic – Bakoš (55. Chorý). Trenér: Vrba.
Karviná: Le Giang – Štěrba, Dreksa, Janečka, Letič – Šisler (79. Wágner), Budínský – Štepanovský, Panák, Lingr (75. Kalabiška) – Voltr (59. Ramírez). Trenér: Mucha.

Slavia Praha – 1. FC Slovácko 0:0

Slávia měla získat tři povinné body, ale nestalo se tak. Měla sice velké šance, ale Slovácko potvrdilo, že se může na jaře spolehnout na defenzívu, vždyť už 443 minut nedostala gól.

Z šancí určitě stojí za zmínku Necidova tečovaná střela vedle brány, Stochův přímák do boční sítě, Součkova hlavička, kterou slovácký hráč vykopával z brankové čáry či Hušbauerova tyč.

Slavia tak ztratila důležité body v boji o titul. Slovácko může těšit tento bod, ale stále je v pásmu sestupových starostí.

„My se teď soustředíme hlavně sami na sebe. Chceme tři body a samozřejmě doufáme, že Plzeň tady nebude slavit. Věřím, že je porazíme. Ztráta je velká a my se musíme soustředit i na druhé místo. S Plzní do toho půjdeme, že chceme tři body,“ hodnotí zápas se Slováckem slávista Tomáš Souček a zároveň už myslí na utkání s Plzní, který se koná následující víkend.

Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Dresler. ŽK: Danny, Souček – Divíšek, Navrátil, Daníček. Diváci: 13 118.

Slavia: Kolář – Bořil, Jugas, Deli (31. Ngadeu), Flo – Souček – Stoch, Danny, Bucha (62. Hušbauer), Zmrhal (68. Škoda) – Necid. Trenér: Trpišovský.
Slovácko: Heča – Juroška, Krejčí, Břečka, Divíšek – Daníček – Navrátil, Havlík (20. Machalík), Sadílek, Petr (55. Zajíc) – Kubala (82. Hofmann). Trenér: Kordula.