Plzeň hostí hokejovou Ligu mistrů

Rozvíjet i popularizovat hokej v Evropě a podporovat hokejově menší země, to je cílem hokejové Ligy mistrů. Primátorovi města Plzně Martinu Zrzaveckému to dnes při přijetí na radnici řekl výkonný ředitel ligy Martin Baumann. Dvě utkání této mezinárodní soutěže, jejíž prestiž postupně roste, se uskuteční tento týden v Plzni. Domácí HC Škoda Plzeň zahraje dnes proti švýcarskému HC Lugano a v sobotu pak proti finskému JYP Jyväskylä.

„Jedná se o pátý ročník soutěže a já doufám, že se české týmy budou v Lize mistrů posouvat,“ uvedl Martin Baumann, který je podle svých slov v Plzni poprvé. Západočeskou metropoli označil za jeden ze skvělých příkladů, kde funguje spolupráce mezi hokejovým týmem a městem. „Bez podpory města bychom nemohli fungovat,“ reagoval na to Martin Straka, jednatel HC PLZEŇ 1929, který se setkání zúčastnil spolu s Josefem Řezníčkem a Emilem Kristkem.

Podle Martina Straky jde podpora z města a kraje nejen do zázemí, ale například také oba subjekty z 80 procent financují hokejovou mládež. „To je zhruba 400 dětí a za to moc děkuji,“ doplnil Martin Straka. Je přesvědčen, že se mezi Plzeňany daří měnit vnímání hokejové Ligy mistrů, výrazně se zvedají počty fanoušků. Zatímco před dvěma lety na zápas přišlo maximálně dva tisíce diváků, dnes jich na stadionu na zápase se Švýcary očekává až šest tisíc.

„Jsem rád, že kluci (v čele s Martinem Strakou) dokázali tady v Plzni postavit nový tým založený na mladých hráčích, to je budoucnost. Mají-li růst noví Strakové či Řezníčkové, musí mít k tomu podmínky. Proto spolu s krajem vytváříme tréninková střediska mládeže i hokejovou akademii, která poskytne zázemí a podmínky mladým talentům,“ řekl primátor Martin Zrzavecký. Město Plzeň podle jeho slov v tomto volebním období hokej významně podpořilo, a to částkou kolem stovky milionů korun. „Plzeňský kraj je jedním z nejúspěšnějších regionů v podpoře sportu,“ doplnil primátora Ivo Grüner, náměstek hejtmana, jenž se setkání také zúčastnil.

Martinu Baumannovi primátor řekl, že by chtěl, aby v roce 2020 město Plzeň usilovalo o titul Evropské hlavní město sportu. „Jsem přesvědčen, že k tomu máme veškeré předpoklady. Pokud uspějeme, může to mít pro Plzeň podobný efekt jako titul Evropské hlavní město kultury 2015, který jsme získali,“ dodal primátor. Prestižní titul zviditelnil Plzeň v Evropě a ve světě, výrazně posunul návštěvnost města, nabídl nové kulturní projekty, oživil Plzeň v dané oblasti. V případě sportu by tak mohl dokázat přilákat další děti k pohybu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.